Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Korwin-Mikke: Usunąć z ulic tramwaje
Autor Wiadomość

Arek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 05 Mar 2007
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 26-08-2010, 12:03   Korwin-Mikke: Usunąć z ulic tramwaje Odpowiedz z cytatem

Korwin-Mikke: Usunąć z ulic tramwaje

Janusz Korwin-Mikke ogłosił na konferencji prasowej, że będzie kandydował na prezydenta Warszawy. – Będę prezydentem ludzi, którzy mają samochody – zapowiedział kontrowersyjny polityk – informuje „Gazeta Wyborcza”.

Głównym punktem programu kandydata jest komunikacja miejska. Jak twierdzi Korwin-Mikke, kierowcy są przez obecną prezydent Warszawy „bezlitośnie tępieni” i pierwszym, co zrobi będzie wyrzucenie z pracy osoby, która odpowiada za stan komunikacji w mieście – czytamy w „GW”.

Korwin-Mikke skrytykował m.in. utworzone niedawno buspasy. Dostało się też tramwajom, które według kandydata są XIX-wiecznym zabytkiem. Opowiada się za ich likwidacją wszędzie tam, gdzie są one przeszkodą dla ruchu samochodów i autobusów.

Więcej...

źródło: Gazeta Wyborcza / RK

_________________
Żelazna kadra też z czasem rdzewieje.
A beton kruszeje...
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Skalnica Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 17 Sie 2010
Skąd: Wisteria Lane

PostWysłany: 26-08-2010, 12:55    Odpowiedz z cytatem

hahahaha, dobre metro też niech zasypie i w ogóle wywali pociągi ze stolicy, coś mi się wydaje że pan JKM nie będzie prezydentem

_________________
wolność słowa - nie blokować SKALNICY!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

pawelwontorski Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 24 Sie 2010
Skąd: Radom/Warszawa

PostWysłany: 26-08-2010, 13:16    Odpowiedz z cytatem

Z takimi pomysłami na pewno nie będzie. Dla mnie arterie rozcinające centrum miasta są zabytkiem a Pan, właściwie pan Mikke, niech zrobi sobie wycieczkę po kilku zachodnioeuropejskich miastach i wtedy dopiero wydaje swoje bezsensowne osądy dotyczące komunikacji. Niech dalej poszukuje elektoratu - powodzenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bartik Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2009
Skąd: Kraków

PostWysłany: 26-08-2010, 13:47    Odpowiedz z cytatem

I niech mi ktoś powie, że ten oszołom nadaje się do kierowania czymkolwiek, za takie pomysły dziękujemy. Niestety w Krakowie mamy chyba gorszą sytuację: wybory wygra prawdopodobnie Kracik, który nie ujmując innych jego zasług, będąc burmistrzem Niepołomic przestał dopłacać do autobusów miejskich, zaorał linię kolejową i tym sposobem stworzył miasto będące rajem dla busiarzy, w Krakowie chce kontynuować politykę wolnorynkową w kategorii transportu miejskiego Evil or Very Mad .

_________________
Klikaj codziennie:
http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=3244
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Shamai Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Sie 2009
Skąd: Żakowice

PostWysłany: 26-08-2010, 16:56    Odpowiedz z cytatem

Genialny oszołom. Nie będę dalej komentować bo żal czasu marnować na tego debila. skoro tak chce ameryki niech tam spada
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ET40 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Kwi 2010
Skąd: Stolyca województwa.

PostWysłany: 27-08-2010, 20:31    Odpowiedz z cytatem

Nawet nie chce mi się komentować słów tego pajacowatego idola gimnazjalistów Śmiech .

@Bouzer, a co z niego za polityk? Dla mnie to zwykły populista, utopijny filozof dla ubogich - a może raczej dla najbogatszych, bo zarządzanie miastem, lub państwem w jego wykonaniu skończyłoby się społeczną katastrofą dla wszystkich prócz garstki (GARSTKI) bogatych.


Ostatnio zmieniony przez ET40 dnia 27-08-2010, 21:34, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bouzer Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Sie 2010
Skąd: Ruda Śląska

PostWysłany: 27-08-2010, 21:25    Odpowiedz z cytatem

Ludzie, zachowajcie nieco umiaru i nie popadajcie w skrajność.
W artykule, na co zresztą wskazuje tytuł mowa jest o "pomysłach" pana Korwina - Mikkego co do kwestii tramwajów warszawskich. Po co więc te komentarze o pociągach, czy metrze? Lubicie się nakręcać?
Pomysły p. Mikkego są różne, mniej lub bardziej idiotyczne. Cenię go (co nie oznacza, że się z nim zgadzam) jednak za jedno: stałość w poglądach. Wierzę, że mówi to co faktycznie myśli, a nie to, co chcielibyśmy usłyszeć i co wpłynie na poprawienie słupków sondażowych w przeciwieństwie do innych polityków. Dzięki Bogu pan Mikke nie spamuje też każdego możliwego forum swoimi pomysłami i wpisami z bloga nie podejmując się przy tym żadnej polemiki jak to czyni niejaki poseł z "chłopskiej" partii. Twisted Evil

Cytat:
Nawet nie chce mi się komentować słów tego pajacowatego idola gimnazjalistów Śmiech .

Nic tylko się cieszyć z zainteresowania polityką przez gimnazjalistów! Ja do niedawna myślałem, że idolem gimnazjalistów jest Lady Gaga, Doda, czy też inne osobliwości, a tutaj proszę - polityk!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pabianiczanin Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Paź 2008
Skąd: Pabianice

PostWysłany: 27-08-2010, 21:31    Odpowiedz z cytatem

Tak polikwidujmy wszystko co z transportem a zamiast tego dać wszystkim koniki jak we średniowieczu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Shamai Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Sie 2009
Skąd: Żakowice

PostWysłany: 27-08-2010, 23:48    Odpowiedz z cytatem

Bouzer ja po prostu uważam że gość przegioł i tyle. Rzeczywiście, jest oryginalny i wogóle nie pasuje do obrazu polskiego polityka ale mimo wszystko chyba przyznasz że ma trochę chore pomysły no chyba że też jesteś skrajnym kapitalistą który uważa że mozna wykupić prawa do sprzedaży powietrza każdemu na planecie bo to "moje"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

psim Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 06 Sie 2010

PostWysłany: 28-08-2010, 12:56    Odpowiedz z cytatem

Bouzer napisał/a:
W artykule, na co zresztą wskazuje tytuł mowa jest o "pomysłach" pana Korwina - Mikkego co do kwestii tramwajów warszawskich. Po co więc te komentarze o pociągach, czy metrze? Lubicie się nakręcać?


Ponoć przy poprzednich wyborach miał pomysł żeby wyrzucić pociągi i puścić samochody Średnicą. Albo nie zachował tak cenionej przez Ciebie "stałości" w tym względzie, albo wykalkulował że to jednak nawet jak na niego zbyt wielki absurd, bo teraz już o tym nie wspomina.

Najpierw tramwaje, później kolej i autobusy, a wreszcie przyjdzie pora i na metro (to jak wiadomo socjalistyczny wymysł - spójrzcie tylko na Moskwę! i jeszcze te "ruskie" wagony...). Na szczęście można te koncepcje spokojnie potraktować jako element humorystyczny. Ja mam wciąż nieodparte wrażenie, że pan Korwin bezustannie robi sobie najzwyklejsze jajca ze swoich milośników, i ma setny ubaw z tego, jak oni powtarzają po nim te banialuki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mariusz W.
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 28-08-2010, 13:24   

psim napisał/a:
Ponoć przy poprzednich wyborach miał pomysł żeby wyrzucić pociągi i puścić samochody Średnicą.
Dokładnie tak było. 6.09.2006 w darmowej warszawskiej gazecie „Echo miasta”
w cyklu „Gdybym był prezydentem” [Warszawy – dop. MW]

JKM: […] Sam mieszkam pod Warszwą, w Józefowie i widzę jak jeździ tam kolej
– ten mamut sprzed 200 lat. Ulicą wzdłuż torów jeżdżą autobusy podmiejskie. Są
szybsze i bezpieczniejsze. Lech Kaczyński będąc prezydentem Warszawy, zamiat
likwidacji tego barachła [tj. pociągów] obiecał szybką koleju miejską – i
proszę co z tego wyszło. Pociągi trzeba zlikwidować. Ileż Warszawa by zyskała…
pyt.: No tak, ale wtedy potworzyłyby się jeszcze większe korki.
JKM: Ależ odwrotnie! Przez most kolejowy, tunelem średnicowym puściłoby się
samochody! Proszę spojrzeć na most Poniatowskiego i na sąsiedni kolejowy w
godzinach szczytu. Na jednym wlecze się sznur samochodów, na drugim – obok –
co 10 minut przejeżdża niemal pusty pociąg.



Oprócz tego przypomnę, że JKM chciał likwidacji linii kolejowej do Zakopanego i wybudowania w jej śladzie drugiej nitki drogi „Zakopianki”.
Powrót do góry

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 28-08-2010, 13:39    Odpowiedz z cytatem

Korwin-Mikke dawno stracił kontakt z rzeczywistością. Nawet z takiego Józefowa mogę się ścigać z Korwinem, on pojedzie tym ,,szybkim'' autobusem, a Ja pociągiem. Zobaczymy kto pierwszy dotrze na miejsce...A poważnie mówiąc ten człowiek niestety ma coś z głową stąd tak absurdalne wypowiedzi. Wkrótce zapewne będzie promował transport rodem z Flinstonów Very Happy .

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

psim Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 06 Sie 2010

PostWysłany: 28-08-2010, 15:30    Odpowiedz z cytatem

sheva17 napisał/a:
A poważnie mówiąc ten człowiek niestety ma coś z głową


Nic nie ma z głową, tylko robi sobie jaja, przede wszystkim ze swoich sympatyków. Na pewno ma świetny ubaw, widząc jacy są w niego zapatrzeni i łykają kolejne fantasmagorie jak młode boćki, jeszcze dodatkowo go broniąc.
Przypominam, że Korwin jest z wykształcenia matematykiem. Z pewnością jest w stanie sobie poradzić z prostymi obliczeniami, ze statystyką, itd. Zatem musi zdawać sobie sprawę, że komunikacja indywidualna w warunkach niedoboru zasobów przenigdy nie będzie wydajniejsza od zbiorowej. Mówienie inaczej, to cynizm, bo w zwykłą głupotę jednak w tym przypadku nie wierzę.

Zniekształcenia rzeczywistości przedstawianej przez niego gawiedzi jako dowody słuszności (typu: pociąg co 10 minut na moście średnicowym... aha, chyba o godzinie 3 nad ranem!) są zamierzone, dobrane pod konkretny efekt.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bouzer Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Sie 2010
Skąd: Ruda Śląska

PostWysłany: 28-08-2010, 16:26    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
JKM: […] Sam mieszkam pod Warszwą, w Józefowie i widzę jak jeździ tam kolej
– ten mamut sprzed 200 lat. Ulicą wzdłuż torów jeżdżą autobusy podmiejskie. Są
szybsze i bezpieczniejsze.



Cytat:
Na jednym wlecze się sznur samochodów, na drugim – obok –
co 10 minut przejeżdża niemal pusty pociąg.


W takim razie biję się w piersi. Takich niedorzeczności po panu JKM się nie spodziewałem. Shocked

Shamai napisał/a:
no chyba że też jesteś skrajnym kapitalistą...

Jestem. Jednakże nieco inaczej postrzegam wolny rynek i wolność, ale to nie temat o mnie.

psim napisał/a:
Nic nie ma z głową, tylko robi sobie jaja, przede wszystkim ze swoich sympatyków. Na pewno ma świetny ubaw, widząc jacy są w niego zapatrzeni i łykają kolejne fantasmagorie jak młode boćki, jeszcze dodatkowo go broniąc.

Nie byłbym tak do końca co do tego przekonany. Kontrowersyjne poglądy wcale nie muszą świadczyć o robieniu sobie "jaj". We wcześniej wypowiedzi napisałem za co go cenię.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Shamai Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Sie 2009
Skąd: Żakowice

PostWysłany: 28-08-2010, 21:53    Odpowiedz z cytatem

dlatego tylko zasugerowałem ze ktoś tylko "skrajny" może takie rzeczy wypisywać. dla mnie wszystko jest dobre byle w umiarkowaniu i poszanowaniu ludzi... coś jeszcze ostatnio wymyślił ten geniusz??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl