Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Kolejowa podróż po Europie
Autor Wiadomość

tomeeek07 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Gru 2010
Skąd: Kraków

PostWysłany: 22-12-2010, 20:12   Kolejowa podróż po Europie Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich Smile zarejestrowałem się tutaj specjalnie z myślą o tej podróży. Wybieram się wiosną pociągiem na wycieczkę Austria-Niemcy-Francja-Holandia. W związku z tym mam kilka pytań.
1.Czy dam radę kupić bilety na stronie DB Bahn i TGV Europe kartą na której mam złotówki? Tzn. nie mam konta w euro,tylko w PLN Embarassed więc czy miałbym z tym jakieś problemy?
2.Czy bilet w którymś z w/w krajów trzeba przed podróżą skasować? Tak jak się to robi we Włoszech?
3. Czy jest ktoś chętny, aby ze mną jechać? Happy

Dodatkowo prosiłbym o wszystkie inne związane z kolejową stroną tej wycieczki informacje jakie mogłyby mi się przydać. Very Happy

Z góry wszystkim dziękuję Very Happy
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bileciarz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lis 2009
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 22-12-2010, 21:27    Odpowiedz z cytatem

Sprawdź tą ofertę może wyjdzie taniej, a bilet można kupić chyba w międzynarodowych kasach IC
http://www.interrail.net/polski/bilet.php
A tu w Wikipedii
http://pl.wikipedia.org/wiki/InterRail
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

gotard Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Mar 2008

PostWysłany: 22-12-2010, 23:14    Odpowiedz z cytatem

W Austrii nie trzeba nic kasować. Polecam InterRail na taki wyjazd.

_________________
Przejechane koleją:
2011 - 52 483 km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 22-12-2010, 23:57    Odpowiedz z cytatem

tomeeek07 napisał/a:
1.Czy dam radę kupić bilety na stronie DB Bahn i TGV Europe kartą na której mam złotówki?

Tak, da się. Możesz tak kupić. Cena w euro zostanie przeliczona po aktualnym kursie z danego dnia na złotówki i z Twojego konta odejmą ci kasę w złotówkach. Np zapłacisz 100 euro za bilet a euro będzie kosztowało 4,0275 więc z kona zejdzie Ci 402,75 zł

tomeeek07 napisał/a:
2.Czy bilet w którymś z w/w krajów trzeba przed podróżą skasować?

We Francji przed wejściem na peron powinieneś skasować bilet. Jednak to już zanika i coraz mniej ludzie kasuje bilety, jednak taki obowiązek wciąż istnieje.

tomeeek07 napisał/a:
Dodatkowo prosiłbym o wszystkie inne związane z kolejową stroną tej wycieczki informacje jakie mogłyby mi się przydać

Jak chcesz dużo podróżować pociągami, kup InterRail, są zniżki dla osób poniżej 26 lat. Dodatkowo, jak masz zamiar kupować bilety odcinkowe, dobre są promocje - kupujesz wcześniej przez Internet i bilety masz we Francji od 15 euro, w Niemczech i Austrii od 29 euro (wliczona już w to miejscówka). Możesz przejechać cały kraj. Bilety te mają ograniczenie - nie można ich zwrócić ani wymienić. Jak nie wykorzystasz - bilet przepad i kasy nikt nie odda. No, w zasadzie to chyba wszystko, co mogę dodać... chyba, że masz jeszcze jakieś pytanie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

yusek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Cze 2008
Skąd: Gdańsk Jasień

PostWysłany: 23-12-2010, 00:00    Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze nie masz na karcie złotówek w sensie fizycznym tylko kwotę pieniężną, która jest równowartością w złotych. Jeśli byś wypłacił pieniądze np. w bankomacie zagranicą nie dostaniesz złotówek tylko miejscową walutę np. korony, ruble, lity, łaty, leje czy jakiś inny miejscowy środek płatniczy. Podobnie jakbyś wysyłał przelew z twojego konta zostaną wzięte "złotówki" natomiast ten, któremu wysyłasz dostanie tą samą kwotę w swojej walucie.


Dobra można z każdego konta bankowego na każde obojętnie w jakiej walucie są.

_________________
Posiadanie Gdańska jest ważniejsze od wszystkich pieniędzy.


Ostatnio zmieniony przez yusek dnia 23-12-2010, 00:18, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 23-12-2010, 00:04    Odpowiedz z cytatem

yusek, kolega wyraźnie zapytał, czy kartą wydaną do konta złotówkowego można przez neta zapłacić za bilet w innej walucie, więc nie wiem po co piszesz o wypłatach z bankomatu.

Dobra, nie ciągniemy dalej pisania poza tematem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tomeeek07 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Gru 2010
Skąd: Kraków

PostWysłany: 23-12-2010, 11:16    Odpowiedz z cytatem

Iktorn napisał/a:

We Francji przed wejściem na peron powinieneś skasować bilet. Jednak to już zanika i coraz mniej ludzie kasuje bilety, jednak taki obowiązek wciąż istnieje.


Coraz mniej ludzi kasuje, czyli jeśli nie skasuję, to nie zapłacę mandatu ani nic? Bilet będzie na Thalys'a.

Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś praktyczne informację związane z taką podróżą nich pisze Very Happy
Wszystko mi się przyda Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bajemba Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Lis 2010
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 23-12-2010, 13:52    Odpowiedz z cytatem

Podłączę się do tematu biletu intererail. Zamierzam kupic wersję flexible 5 days within 10. Ale jak te dni podróży są liczone? czy rozpoczynając podróż na naszej granicy o 22 mam 24 h by upłynął 1 dzień, czy juz po 3 h ,kiedy rozpocznie sie kolejna doba będzie mi upływał drugi dzień podróży.
Pytanie 2. Czy w Polsce muszę kupić bilet do ostatniej stacji w Polsce, czy do pierwszej za granicą.
Pytanie 3. w formularzu kupna Interrail proszą o podanie nru paszportu, czy może być nr dowodu, bo jak rozumiem nie muszę podróżować z paszportem. Będę wdzięczny za odp. To moje początki w kolejowym podrózowaniu za granicę i jeszcze nie bardzo się w tym wszystkim rozeznaję.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tomeeek07 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Gru 2010
Skąd: Kraków

PostWysłany: 23-12-2010, 16:45    Odpowiedz z cytatem

Jeszcze chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś wie gdzie można sprawdzić zestawienie pociągu EN 420 Wien Westbahnhof - Köln Hbf. Czy w tym pociągu jest wagon bezprzedziałowy i są tzw. sleeperatki czy jest wagon z przedziałami ze zwykłymi miejscami do siedzenia? Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Desiro Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Paź 2010
Skąd: Kraków

PostWysłany: 23-12-2010, 20:02    Odpowiedz z cytatem

no chyba najlepiej sprawdzić to wchodząc na ichże rozkład, tj www.oebb.at , i poszukać tego pociągu w wyszukiwarce odjazdów ze stacji Wien Westbhf....powinno być tam zestawienie po kliknięciu na dany pociąg

_________________
1.12.2008-Początek upadku przewozów pospiesznych w POlsce.
STOP DEGRADACJI KOLEI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tomeeek07 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Gru 2010
Skąd: Kraków

PostWysłany: 23-12-2010, 20:45    Odpowiedz z cytatem

Sprawdzałem już tam, ale nie ma tam tego co ja chcę konkretnie. Chodzi mi o taki rysunek zestawienia jak mają np. koleje czeskie przy rozkładach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Desiro Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Paź 2010
Skąd: Kraków

PostWysłany: 23-12-2010, 22:03    Odpowiedz z cytatem

to chyba ciężko będzie coś takiego w necie znależć. Ja na przykład szukam pdfów z rozkładem OBB ale niestety są tylko dla niektórych tras w niektórych landach Austrii. Z kolei DB prezentuje wszystkie linie w pdf-ach. Skąd ta niedbałość Austriaków, to nie wiem..

_________________
1.12.2008-Początek upadku przewozów pospiesznych w POlsce.
STOP DEGRADACJI KOLEI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

FIP32 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Lis 2010
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 23-12-2010, 23:20    Odpowiedz z cytatem

Bajemba napisał/a:
Podłączę się do tematu biletu intererail. Zamierzam kupic wersję flexible 5 days within 10. Ale jak te dni podróży są liczone? czy rozpoczynając podróż na naszej granicy o 22 mam 24 h by upłynął 1 dzień, czy juz po 3 h ,kiedy rozpocznie sie kolejna doba będzie mi upływał drugi dzień podróży.
Pytanie 2. Czy w Polsce muszę kupić bilet do ostatniej stacji w Polsce, czy do pierwszej za granicą.
Pytanie 3. w formularzu kupna Interrail proszą o podanie nru paszportu, czy może być nr dowodu, bo jak rozumiem nie muszę podróżować z paszportem. Będę wdzięczny za odp. To moje początki w kolejowym podrózowaniu za granicę i jeszcze nie bardzo się w tym wszystkim rozeznaję.


Odpowiadając na pytanie :
1. Kolejne dni są liczone w następujący sposób:Jeśli zaczynasz podróż po godzinie 19 to wpisujesz datę dnia następnego
2.W Polsce kupujesz bilet do stacji granicznej, ale tak jak dla pracowników kolei czyli np. Kunowice GR czy Zebrzydowice GR
3.To nie musi być paszport. Zarówno dowód osobisty, prawo jazdy też będze ważne. Chodzi o stwierdzenie tożsamości podróznego
Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 24-12-2010, 00:44    Odpowiedz z cytatem

tomeeek07 napisał/a:
Iktorn napisał/a:
We Francji przed wejściem na peron powinieneś skasować bilet. Jednak to już zanika i coraz mniej ludzie kasuje bilety, jednak taki obowiązek wciąż istnieje.

Coraz mniej ludzi kasuje, czyli jeśli nie skasuję, to nie zapłacę mandatu ani nic? Bilet będzie na Thalys'a.

Nie, nie ma problemu. Nikt Ci nic nie powie, jak nie skasujesz. Z doświadczenia zauważyłem, że obcokrajowcom nie robią żadnych problemów z biletami, nawet jak masz na inny pociąg (np na TGV na 10:00 a jedziesz TGV o 9:00, b zdążyłeś wcześniej).

Co do praktycznych informacji to nie wiem co jeszcze byś chciał wiedzieć. Ja koleją przejechałem Europę wzdłuż i wszerz - więc napisz co Ciebie jeszcze nurtuje, może pomogę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tomeeek07 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Gru 2010
Skąd: Kraków

PostWysłany: 24-12-2010, 12:19    Odpowiedz z cytatem

To jak jeszcze jest z biletami? Doszedłem do wniosku, że będę kupować pojedyńcze przez internet na tych stronach które wcześniej podawałem. Jak to jest z wysyłką i z samodzielnym wydrukowaniem? Mam pewną pewnośc, że bilet nie zaginie gdzieś na poczcie? Przychodzą mi zwykłe bilety takie jak kupione w kasie? I jak jest ze sprawdzaniem biletów w pociągach? Co będą sprawdzać? Słyszałem, że komuś sprawdzali kartę do konta, przez którą kupiło się bilet. Tak jest zawsze?

Jeszcze pytanie dot. rezerwacji miejsc. W pociągach ICE, Thaly's i EN rezerwacje są obowiązkowe? Jeśli zarezerwuję bilet to mam pewność, że nikt mi mojego miejsca nie zajmie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 4 Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl