Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
IR "Giewont" strzałem w dziesiątkę
Autor Wiadomość

Arek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 05 Mar 2007
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 12-07-2011, 13:51   IR "Giewont" strzałem w dziesiątkę Odpowiedz z cytatem

Komitet Mieszkańców Stacja Żywiecczyzna pisze na swojej stronie internetowej, że uruchomiony na początku wakacji przez Przewozy Regionalne weekendowy pociąg interREGIO „Giewont” relacji Wrocław – Zakopane – Wrocław (przez Żywiec) okazał się przysłowiowym „strzałem w dziesiątkę”. Pasażerów jest tak dużo, że połączenie obsługują dwa ezety.

Jak podaje portal, w minioną sobotę (9 lipca) skład z Wrocławia do Zakopanego był obsługiwany przez dwie jednostki serii EN57. „W Żywcu frekwencja w pociągu była na poziomie ponad 80 procent i to już po tym jak z pociągu wysiadło około 40 pasażerów.” – relacjonują członkowie komitetu. Podkreślają także, że otrzymują coraz więcej sygnałów, by „Giewont” kursował również w piątki.

źródło: Rynek Kolejowy

_________________
Żelazna kadra też z czasem rdzewieje.
A beton kruszeje...
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

qwerty188 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 20 Wrz 2010

PostWysłany: 12-07-2011, 21:21    Odpowiedz z cytatem

Początkowo jeździł na jednym EN71, frekwencja na poziomie 20-30%. Teraz, z tego co zasłyszałem od kilku osób, dwa EZT to optymalne zestawienie dla tego połączenia. Cieszy również to, że kursuje na linii Sucha Beskidzka - Żywiec Smile Ciekaw jestem, czy poza sezonem też miałby rację bytu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Arek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 05 Mar 2007
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 13-07-2011, 12:00    Odpowiedz z cytatem

„Giewont” zatrzyma się w Jeleśni i Lachowicach Centrum

Komitet Mieszkańców Stacja Żywiecczyzna opublikował na swojej stronie pismo, jakie otrzymał od Przewozów Regionalnych. Wynika z niego, że interREGIO „Giewont” nie tylko pojedzie w przyszłym rozkładzie jazdy, ale także będzie miał wyznaczone dodatkowe postoje – w Jeleśni oraz Lachowicach Centrum.

„Od dnia 23 czerwca br. w okresie wakacji letnich w dni wolne zaplanowany został do kursowania pociąg interREGIO „Giewont” relacji Wrocław – Katowice – Żywiec – Zakopane, kursujący w godzinach przedpołudniowych w kierunku Zakopanego a w godzinach popołudniowych do Wrocławia. (…) Pociąg interREGIO „Giewont” został również zaplanowany na rozkład 2011/2012, dodatkowo także w terminie zimowym.” - wyjaśnia w piśmie Anna Lenarczyk, dyrektor pionu handlowego Przewozów Regionalnych.

„Zamówiony zostanie zgodnie z Państwa życzeniem postój w Jeleśni oraz Lachowicach Centrum. Niestety w obecnym rozkładzie jazdy zamówienie dodatkowego postoju jest trudno wykonalne – przewoźnicy pasażerscy składali wnioski na trasy pociągów w ramach II korekty rocznego rozkładu jazdy 2010/2011 ważnej od dnia 1 czerwca do dnia 25 marca br. Każda zmiana rozkładu jazdy po tym terminie na życzenie przewoźnika skutkuje koniecznością uiszczenia zarządcy infrastruktury dodatkowej opłaty za indywidualny rozkład jazdy, co znaczący podwyższa koszt uruchomienia pociągu.” – zaznacza Lenarczyk.

źródło: Rynek Kolejowy

_________________
Żelazna kadra też z czasem rdzewieje.
A beton kruszeje...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

CSA Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Lip 2008
Skąd: Medalikowo

PostWysłany: 13-07-2011, 12:19    Odpowiedz z cytatem

Faktycznie ten pociąg to strzał w dyche. Wracałem nim z Zakopanego w niedziele, frekwencja na starcie niespecjalna, za to od Żywca już ok. 100%.

Prawie wzruszające były pozdrowienia dla nas od ludzi grillujących/spacerujących na odcinku Sucha-Żywiec Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzysztoff Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Mar 2008
Skąd: Chojnów/Legnica

PostWysłany: 13-07-2011, 12:43    Odpowiedz z cytatem

Co do tego pociągu to byłoby ekstra jakby kursował z Wrocławia chociaż 30min później, bo najwcześniejszy sobotni pociąg z kierunku Węgliniec/Bolesławiec/Chojnów przyjeżdża do Wrocławia o 07:17, w czasie gdy Giewont odjeżdża już o 06:56 Crying or Very sad Szkoda, bo do Żywca często jeżdżę, a takie połączenie byłoby dla mnie idealne.
Miałem zamiar nim pojechać, ale dostanie się do Wrocławia na tak wczesną godzinę z Bolesławca, Chojnowa i okolic jest trudne. Dlatego jako alternatywę wybieram IR Łużyce i przesiadka w Katowicach na Regio do Żywca.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz K. Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lip 2010
Skąd: Chorzów/Zielona Góra

PostWysłany: 13-07-2011, 12:45    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Co do tego pociągu to byłoby ekstra jakby kursował z Wrocławia chociaż 30min później

Niestety pociąg ten jeździ na jednym obiegu, i musi mieć trochę rezerwy czasowej w Zakopanem w razie opóźnienia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 13-07-2011, 12:52   

Co nie zmienia faktu, że pociąg przyjeżdżający do Wrocławia na godzinę 7.17 nie mógłby zostać przesunięty na wcześniejszą porę (rozwiązanie to niesie za sobą plusy i minusy, plusem byłaby możliwość przesiadki na Giewonta, minusem byłoby to, że on chyba dowozi ludzi na godzinę 8 do centrum Wrocławia) lub w porozumieniu z UMWD uruchomić dodatkową parę pociągów z Węglińca/Bolesławca do Wrocławia o takiej porze, aby było +/- 10 min. przesiadki na IR do Żywca i analogicznie po powrocie Giewonta do Wrocławia. Dałoby się tak pokombinować?
Powrót do góry

krzysztoff Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Mar 2008
Skąd: Chojnów/Legnica

PostWysłany: 13-07-2011, 13:01    Odpowiedz z cytatem

Niestety myślę, że to by się nie udało. :/ W sobotę jest w ciągu całego dnia nie za dużo pociągów z Węglińca do Wrocławia toteż nie wydaje mi się, by były 2 niemalże pod rząd. Tak więc trzeba się chyba pogodzić z tym, że Giewont to nie dla nas Razz Ewentualnie można tylko z Legnicy pojechać (05:03) do Wrocławia i pociąg jest na miejscu o 06:10 a szczerze mówiąc wątpię, by UMWD go wydłużył.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

psim Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 06 Sie 2010

PostWysłany: 13-07-2011, 13:31    Odpowiedz z cytatem

Potargować można. Naprzód! Do maili.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bardi78 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Paź 2010
Skąd: Oświęcim

PostWysłany: 12-11-2011, 23:32    Odpowiedz z cytatem

Jakoś nie mogę dostrzec Giewonta w nowym rozkładzie:(((Ktoś ma jakieś info???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

MK_Rabka Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Lip 2010
Skąd: Rabka-Zdrój/Kraków

PostWysłany: 13-11-2011, 00:29    Odpowiedz z cytatem

Jest, z postojem w Jeleśni i Lachowicach Centrum.Więcej terminów kursowania. Bez zmian przez Katowice, Strzelce. Rzecz jasna EZT, zapewne EN71.
http://www.zlb.yoyo.pl/pliki/rabka_rozklad_2012.pdf
63126 Wr 06:10 -> 14:08 Zk
36128 Zk 14:45 -> 22:40 Wr

_________________
Pozdrawiam, MK_Rabka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 12-02-2012, 17:35   

Właśnie jadę tym pociągiem i wydaje mi się, że czasy przejazdu są niepotrzebnie wydłużone. Prawie w każde miejsce dojechaliśmy pzed czasem, co skutkuje koniecznością niepotrzebnego oczekiwania. W Chabówce 4 min porzed czasem, w Suchej 4 min przed czasem, w Lachowicach 3 min wcześniej, a na dodatek w Jeleśni 7 min postoju...
Powrót do góry

Kondzio Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 05 Sty 2012
Skąd: Kraków

PostWysłany: 12-02-2012, 19:45    Odpowiedz z cytatem

A jakie było zapełnienie?, i zestawienie pociągu.? Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

MK_Rabka Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Lip 2010
Skąd: Rabka-Zdrój/Kraków

PostWysłany: 12-02-2012, 22:37    Odpowiedz z cytatem

Zestawienie to zawsze EN71.

_________________
Pozdrawiam, MK_Rabka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 13-02-2012, 10:22   

MK_Rabka napisał/a:
Zestawienie to zawsze EN71.

Potwierdzam, czteroczłonowa jednostka.
W Nowym Targu ok 80%, potem bez większych zmian, od Żywca 90%, od Bielska-Białej ok 100%
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl