Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Przewóz roweru a brak biletu
Autor Wiadomość

sokół Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Mar 2012

PostWysłany: 26-03-2012, 21:37   Przewóz roweru a brak biletu Odpowiedz z cytatem

Witam. Mam pytanie w związku z przewozem roweru. W tym sezonie będę korzystał ze Śląskich PR (zwłaszcza linii Katowice - Zwardoń) i nasunęła mi się taka myśl... Gdzie wsiąść z rowerem, gdy nie będę posiadał biletu na przejazd? Wiadomo, że na wielu stacjach nie ma kas lub są już o danej godzinie zamknięte. Gdybym jeździł z kimś sprawa byłaby rozwiązana - wsiadamy do ostatniego, jeden pilnuje rowery, drugi kupuje bilety. Ze względu na styl jazdy nie wożę ze sobą żadnych zabezpieczeń (linki etc.)
I co w tej sytuacji? Czy wbić się do pierwszego, zakupić bilet i na najbliższej stacji przejechać do ostatniego czy ryzykować i czekać w ostatnim na konduktora, który znając życie może zarzucić opieszałość i kombinatorstwo?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

witja Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2008

PostWysłany: 26-03-2012, 21:42    Odpowiedz z cytatem

Wsiadasz do ostatniego przedsionka, czekasz na konduktora i kupujesz bilet nic nie ryzykując.
W PR mając rower jesteś traktowany jako osoba o "ograniczonej sprawności ruchowej" i nie płacisz również za wydanie biletu w pociągu, nawet gdy kasa na stacji co wsiadałeś jest czynna.

Więcej...
http://przewozyregionalne.pl/faq,s,0,71.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 26-03-2012, 22:14    Odpowiedz z cytatem

A to zależy od linii.

Ja np. jak wsiadam w Libiążu gdzie nie ma kasy (małopolskie na trasie Oświęcim-Wieliczka) i wsiadam z rowerem to idę do pierwszego i jadę z kierpociami w służbowym, jest dużo sympatyczniej i można sobie posłuchać kolejowych narzekań : ) Jest klimat.

A z tym że można iść do ostatniego to nie wiedziałem, tylko pytanie co wtedy jak ktoś jedzie jedną stację, a konduktor nie przyjdzie? : D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

sokół Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Mar 2012

PostWysłany: 27-03-2012, 10:11    Odpowiedz z cytatem

@witja

Dzięki, nie przypuszczałem, że jest to ujęte i omówione w tymże FAQ. Ale znając nierzadkie nierozgarnięcie obsługi pociągów lepiej mieć ten świstek ze sobą w razie, gdyby ktoś stawiał opór... Razz

@Tomasz

Rzadko się zdarza, żeby ktoś podróżował 1 stację z rowerem, ale jeżeli nawet to nie powinno być żadnego problemu. Po dotarciu na miejsce wysiadasz i tyle. Nikt na nikogo nie będzie czekał, zwłaszcza, że mogłoby to spowodować opóźnienie pociągu. Podobnie jest w sytuacji gdy kilka osób chce kupić bilet u konduktora. Jeżeli jedziesz 1 stację to możesz się nie doczekać i po przyjeździe po prostu wysiadasz i nikt nie może ci nic zrobić Razz Jest to dla PR strata, ale czy to wina podróżnego, że w miejscowości w której wsiadał nie było kasy? Razz Jest to efekt kulejącego systemu i tzw. "oszczędności" kadrowych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rumburak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Sie 2011
Skąd: Konstancin-Jeziorna

PostWysłany: 28-03-2012, 10:58    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
pytanie co wtedy jak ktoś jedzie jedną stację, a konduktor nie przyjdzie?


Jak chcesz się wykazać uczciwością to możesz zrobić PRom przelew na odpowiednią kwotę i napisać krótkiego e-maila z informacją o co chodzi. Ja bym tak pewnie zrobił.

_________________
Dzień dobry!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl