Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Zapowiedź sezonowych pociągów z Nysy do Wrocławia i Kłodzka
Autor Wiadomość

darian Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Gru 2010
Skąd: Warszawa/Nysa

PostWysłany: 25-10-2012, 09:13   Zapowiedź sezonowych pociągów z Nysy do Wrocławia i Kłodzka Odpowiedz z cytatem

Czyżby reaktywacja ?

Zaskoczyła mnie bardzo wczorajsza informacja na portalu Rynek Kolejowy
http://www.rynek-kolejowy.pl/36184/Bedzie_przetarg_na_obsluge_czesci_linii_na_Dolnym_Slasku_Reszta_z_wolnej_reki.htm

Cytuję Fragment :
Cytat:
W trakcji spalinowej przewoźnik będzie całorocznie obsługiwał przewozy z Wrocławia do Drezna, ze Szklarskiej Poręby do Liberca, i z Legnicy do Żar. Sezonowo będą obsługiwane przewozy z Wrocławia do Nysy, z Nysy do Kłodzka, oraz z Zielonej Góry przez Zgorzelec, Lubań i Jelenią Gorę do Szklarskiej poręby. Przetarg zostanie rozpisany dopiero w III kwartale 2013 roku.


Dziwi szczególnie Wrocław- Nysa bo ja takich pociągów nie pamiętam . Chociaż nie wiem czy pociągów takiej relacjii nie było zaraz po 2 wojnie Światowej.
Fajna zapowiedź tylko dlaczego sezonowo ?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Leniwiec Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 10 Lip 2012

PostWysłany: 25-10-2012, 15:24    Odpowiedz z cytatem

Sezonowo pewnie dlatego że Opolskie się nie dorzuci do tych pociągów, już teraz zaplanowane są cięcia. UMWD nie będzie płacił za dziennie połączenia które jeżdżą po innych województwach. Połączenie sezonowe ma chyba większą szansę zarobić chociaż ja tam nie wiem, niech wypowie się ktoś kto się na tym zna.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

eurek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Sty 2006
Skąd: Wrocław/Nysa

PostWysłany: 04-11-2012, 19:59    Odpowiedz z cytatem

Nic takiego nie bedzie miało miejsca! Proszę sie nie łudzic. To tylko tzw plan ramowy. Zapowiedzi o podobnej relacji od 5 lat sie pojawiaja i nigdy nie zostaly uskutecznione. Kasy nie ma i nie bedzie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 25-11-2019, 11:14    Odpowiedz z cytatem

Nie sezonowy ale całoroczny i o ile pamięć mnie nie myli pierwszy raz w historii pojawia się bezpośredni pociąg z Kędzierzyna Koźla do Wrocławia... trasą podsudecką! Niby drobiazg ale BARDZO CIESZY! Fajny progres bo oto z Głogówka, Racławic Śląskich czy Prudnika będzie dało się od grudnia bezpośrednio koleją dotrzeć do Wrocławia. Brawo opolskie! Brawa

Dzięki Kwiat

Gdyby jeszcze popołudniowa para Gliwice - Kłodzko - Kędzierzyn Koźle mogła jeździć dodatkowo w piątki to byłbym wniebowzięty!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Markus Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lip 2007
Skąd: Nysa

PostWysłany: 25-06-2023, 17:23    Odpowiedz z cytatem

Czy zniknie bezpośrednie połączenie kolejowe Nysa-Wrocław?
Pomimo skromnej oferty kolejowej na tym odcinku dla pasażerów szykują się duże zmiany.
Wszystko jest spowodowane brakiem taboru kolejowego.
Więcej:
https://nysainfo.pl/klopoty-na-linii-kolejowej-nysa-wroclaw/?swcfpc=1
i tutaj:
https://nowinynyskie.com.pl/artykul/centrum-przesiadkowe/1449767

Brak słów i opad rąk...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl