Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Fotografowanie i filmowanie na kolei
Autor Wiadomość

lolingpl Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Kwi 2013
Skąd: Poznań

PostWysłany: 10-08-2013, 07:56   Beton, czy coś innego? Odpowiedz z cytatem

Do 11.07.2013 jestem na wakacjach w Zakopanem, kwaterę mam blisko dworca kolejowego więc postanowiłem nagrać składankę kolejową. Od 01.08 chodzę na ten dworzec, i nagrywam sobie spokojnie aż do dzisiaj... Dzisiaj rano poszedłem nagrać sobie składy poc. TLK "Regle","Podhalanin" i "Nosal". "Regle" przyjechały 40 min. po planie, nagrałem sobie je ze spokojem; poszedłem na koniec peronu nagrać wjazd opóźnionego 20 min. "Podhalanina". Dostałem zrąbkę od nastawniczej że mam przesunąć się bo mi może zwiać pod pociąg mój "sprzęt". Przesunąłem się i nagrałem wjazd, postanowiłem tam zaczekać na wjazd "Nosal-a". Nagle do rozjazdu podszedł gościu z PLK i go przestawił- tu się zatrzymajmy. Wiecie dlaczego w Zakopanem przestawia się rozjazdy ręcznie? Question Po przestawieniu rozjazdu gościu wyjechał do mnie z takim tekstem:
- Weź ten sprzęt bo ci go zajebie
- Ale dlaczego? - zapytałem
- Weź ten sprzęt i zmykaj stąd, bo ci go zajebię. Nagrywajo, a później umieszczajo to w tych całych internetach
- Ale ja nagrywam dla siebie - Powiedziałem
- Weź stąd spierdalaj, bo ci naprawdę go zajebie.
Nie wiedząc co powiedzieć poszedłem na kwaterę.
Pytam się was o co mogło mu chodzić, na nagraniu przecież nie było go widać.
Przecież nie ma zakazu nagrywania pociągów od ok. 20 lat.
Czyżby po PRL-owski beton? Beton Czy coś dziwnego, przecież nie złamałem żadnego prawa, ani o ochronie danych osobowych, ani nic innego. Język
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

adrian033 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Kwi 2011

PostWysłany: 10-08-2013, 11:41    Odpowiedz z cytatem

no cóż trafiłeś na jakiś wieśniaków mieszkających w pobliskich wsiach Razz a może ci zazdrościł tego sprzętu ? a tak na marginesie ja jestem strasznie kłótliwą osobą i na pewno tak bym na twoim miejscu tego nie zostawił może by się nawet obiło o policje i sąd o zniewagę mogłeś to nagrać jak cię wyzywa dowód nie podważalny

_________________
http://www.youtube.com/user/mkadrianwojcik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

lolingpl Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Kwi 2013
Skąd: Poznań

PostWysłany: 10-08-2013, 11:48    Odpowiedz z cytatem

Chciałem to nagrać ale jak by zobaczył że nagrywam to było by nie dobrze... Nie chciałem już go jeszcze bardziej rozwścieczać, a i tak był już bardzo rozwścieczony. Jeszcze by mnie pobił i co by było Sad

_________________
FLOG: http://lolingpl.flog.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

michal24111 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Sty 2012
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: 15-08-2013, 22:39    Odpowiedz z cytatem

Witam,

Chciałbym się z Wami podzielić przykrym zdarzeniem. Otóż dzisiaj jechałem z Warszawy do Gdańska pociągiem TLK 45108/9 "POJEZIERZE". Robiąc fotki jakże pięknych Mazur, Warmii i Żuław oraz stacyjek i szlaków, zostałem szczapiony przez konduktorów po wyjeździe ze stacji Elbląg, rzekomo miałbym im robić zdjęcia (to jest karalne - tak mi powiedzieli). Wzięli mój bilet, poprosili do przedziału służbowego i kazali mi pokazać zdjęcia w aparacie. Powiem szczerze, że przykro mi się zrobiło, że jako miłośnik kolejnictwa, zostałem przez pracowników kolei w taki sposób potraktowany. Czy i Wam się taka sytuacja zdarzyła?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Lady Makbet Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 12 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 15-08-2013, 22:45    Odpowiedz z cytatem

michal24111, i co zrobiłeś? Jak baran poszedłeś do przedziału służbowego i pokornie pokazałeś zawartość aparatu? Należało ich olać, wyśmiać, zbesztać. I jeszcze skargę napisać do przełożonych.

Strasznie ta dzisiejsza młodzież jest zahukana i życiowo niezaradna. Byle buraki mogą z wami robić co chcą. Gdybyście żyli w czasie stanu wojennego jak wasi rodzice, przepadlibyście z kretesem!

_________________
Lady Makbet to typ kobiety, którą nieokiełznana ambicja prowadzi do zbrodni, a potem do wyrzutów sumienia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

michal24111 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Sty 2012
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: 15-08-2013, 22:54    Odpowiedz z cytatem

A co miałem zrobić? No wiesz...pierwszy raz mnie się coś takiego przytrafiło, ale się kolesiami nie będę przejmował. Wazeliniarze i nic więcej. Założyłem temat, by z Wami się takim zdarzeniem podzielić i poznać Wasze opinie. W końcu sam byłem przyszłym niedoszłym kondim.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

FranzMaurer Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sie 2011

PostWysłany: 16-08-2013, 08:57    Odpowiedz z cytatem

Trzeba było im pokazać z uśmiechem aparat.. powiedzieć, że jesteś miłośnikiem kolejnictwa i , że interesują Cie tematy kolejowe i , że nie masz zamiaru fotografować obsługi pociągu.. ja miałem podobny problem jak Ty, ale wyszedłem obronną ręką Smile .. chcieli zobaczyć zdjęcia to im pokazałem Smile .. oddali bilet i mogłem kontynuować podróż Smile .. Fakt obsługa pociągu PKP IC jest ostatnio bardzo ostrożna w myślach, słowach i czynach.. dlatego nie dziw sie , że chcieli zobaczyć Twój aparat i jego zawartość.. gorzej byłoby jakby w zawartości znalazły sie zdjęcia Twojej dziewczyny i sesji Very Happy heh .. żart oczywiście Smile Język Śmiech nie przejmuj się tym.. Rób to co lubisz robić i nie zawracaj sobie tym głowy Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

alf1923 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Sie 2008

PostWysłany: 16-08-2013, 12:37    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Byle buraki mogą z wami robić co chcą.

Po tych wszystkich taryfikatorach , zabronieniu jedzenia w przedziale, teraz poszło zarządzenie, że niedopuszczalne jest nie mieć krawatu i kamizelki- w te upały wyszło zarządzenie. Nie dziwie się facetom, że tak zareagowali, ale mogłeś powiedzieć, że jesteś Miłośnikiem to by machnęli ręką. Dziś byle pasztet może zrobić zdjęcie, że jedzą w przedziale służbowym i od razu kara.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 16-08-2013, 15:27    Odpowiedz z cytatem

michal24111 napisał/a:
A co miałem zrobić?

Miałeś się im postawić, a w razie potrzeby wezwać policję. Obsługa pociągu bezprawnie naruszyła twoją prywatność i nietykalność (zaglądanie do cudzego aparatu to jak zaglądanie do cudzej komórki i portfela), ale niestety za twoim przyzwoleniem. Następnym razem będziesz mądrzejszy i poślesz picowych buców na przysłowiowe drzewko.

Jeśli wykonujemy zdjęcia w miejscach publicznych na własne potrzeby to możemy fotografować wszystko, na czym ktoś nie powiesił tabliczki "zakaz fotografowania", a ten może dotyczyć obiektów strategicznych (np. tereny wojskowe) i obiektów prywatnych.

Gdy fotografujemy ludzi w większości przypadków możemy fotografować prawie wszystkich, sprawy jednak komplikują się, jeśli zamierzamy upublicznić zdjęcie. Szczególnie jeśli na zdjęciach znajdują się ludzie, których możemy zidentyfikować. Tu w grę wchodzi ochrona wizerunku i prawo do prywatności. W fotografowaniu ludzi obowiązuje zasada 3+: jeśli fotografuje się minimum trzy osoby, nie ma potrzeby proszenia o zgodę na publikację wizerunku.

Bez ograniczeń można fotografować w miejscu publicznym umundurowanych funkcjonariuszy na służbie (patrz: Emil Rau filmujący strażników miejskich polujących na kierowców). Umundurowany konduktor w pociągu jest na służbie w miejscu publicznym. Można go fotografować i filmować do woli. A jak mu coś nie pasuje to niech zmieni pracę - w Polsce nie ma obowiązku bycia kolejarzem.

Niestety, ale gros kolejarzy, ze szczególnym uwzględnieniem SOK, do dziś wyznaje komunistyczną zasadę, że na kolei w miejscach ogólnie dostępnych nie wolno robić zdjęć. Można robić zdjęcia, na cele niekomercyjne bez żadnych ograniczeń!

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

danio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Lip 2007

PostWysłany: 16-08-2013, 16:10    Odpowiedz z cytatem

Jeszcze mógłbyś im zrobić fotę, a potem niech wzywają policję. Ciekawe czy by się odważyli Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator


Dołączył: 23 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 16-08-2013, 17:04    Odpowiedz z cytatem

Victoria napisał/a:
Niestety, ale gros kolejarzy, ze szczególnym uwzględnieniem SOK, do dziś wyznaje komunistyczną zasadę, że na kolei w miejscach ogólnie dostępnych nie wolno robić zdjęć.

PKP to jeden z ostatnich bastionów komunizmu w Polsce. Ludzkiej mentalności nie zmieniły nawet dwie dekady, a i kolejarska młodzież zaszczepiona jest nawykami starszych kolegów. Z PKP należałoby zrobić to co zrobiono z WSI: rozwiązać i rozgonić tę hołotę. Bez tego na normalną kolej w naszym kraju nie ma co liczyć! Bo nie da się zreformować PKP tak jak nie dało się zreformować PRL-u. Zamiast normalnej Polski mamy postPRL, a zamiast normalnej kolei mamy PKP.

_________________
Gdyby głupota umiała latać, LOT miałby poważnego konkurenta w postaci PKP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

artus11 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Maj 2012

PostWysłany: 16-08-2013, 18:09    Odpowiedz z cytatem

Konduktor nie jest po pierwsze umundurowany ma tylko odzież identyfikującą ale t nie jest mundur po drugie nie jest na służbie tylko w pracy i po trzecie nie można go równać ze strażą miejską bo on nie jest funkcjonariuszem publicznym.Czy można fotografować ? Ciężko powiedzieć, prawnicy mieliby tu dużo do powiedzenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

voyager1231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Wrz 2012

PostWysłany: 16-08-2013, 19:10    Odpowiedz z cytatem

@do autora tego tematu
Choć reakcja pracownika wydaje się być przesadna i chamska, to wcale mu się nie dziwię.
Ostatnio jechałem drezyną WM15A. Jako że był upał +37 stopni C stałem przy otwartych drzwiach pozwalając, by wiatr chłodził mą twarz. Przejeżdżając przez stację za późno zauważyłem jakiegoś miłośnika, który kręcił film... Nie zdążyłem się usunąć i zostałem uwieczniony na nagraniu. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby to nagranie zostawił dla siebie. Tylko że kilka dni później przeglądając Youtube dostrzegłem swoją facjatę wychylającą się z drezyny.
Powinienem zgłosić ten film do usunięcia, ponieważ nie wyraziłem zgody na upublicznianie mojego wizerunku. Ale osobiście mi to wisi Smile Chciałem uwidocznić jak to wygląda z naszej strony. Nie każdy chce, aby jego twarz byłą widoczna w internecie. W Polsce panuje ochrona wizerunku. A my nie jesteśmy funkcjonariuszami publicznymi i wskazane przez @Victorie zasady nas nie dotyczą.
PS. Vicotria, jeszcze nie dawno twierdziłaś, że kolejarz nie chodzi na służbę, tylko do pracy. Tak szybko zmieniasz zdanie? Smile

_________________
Manipulacja w najczystszej postaci Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

danio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Lip 2007

PostWysłany: 16-08-2013, 19:59    Odpowiedz z cytatem

@artus11
Oczywiście że jest na służbie, i jest chroniony ustawą jako funkcjonariusz publiczny (tak mi się coś kojarzy)
Rozmawiałem z wieloma znajomymi, i tak mi to tłumaczyli (i kierownicy i konduktorzy, a także maszyniści Smile )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

michal24111 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Sty 2012
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: 16-08-2013, 21:53    Odpowiedz z cytatem

Sęk w tym, że była akcja policji w Morągu, ponieważ w Olsztynie wsiadło paru zapijaczonych meneli, którzy zaczęli rozrabiać w sąsiednim wagonie - tak, iż jeden z pasażerów pierwszej klasy wysiadł w Morągu i nie kontynuował dalszej podróży. Co do incydentu z konduktorami, owszem, pokazałem im fotki, też oddali mi bilet i dali mi spokój. Ale szczerze powiedziawszy, nie daje mi to spokoju. Czy opłaca się napisać na nich skargę? Z jednej strony chciałbym, by spółeczka wiedziała, jak jej pracownicy MK-oli traktują, ale z drugiej strony...czy warto jest się użerać?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 4 Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl