Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Prezesi korumpują związkowców
Autor Wiadomość

mc2 Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 22 Lut 2008

PostWysłany: 23-03-2008, 21:03    Odpowiedz z cytatem

Pirat zadał pytanie - Czy w PKP tylko związkowcy z "Solidarności" są przekupni? Przecież na kolei jest mnóstwo związków zawodowych i nie wierzę, że reszta jest "czysta". - nikt nie podejmuje tego tematu, dlaczego???
Nie tylko i wyłącznie S jest przekupna, w pozostałych związkach też są przekupni, tylko mają mniejsze aspiracje. Im wystarczy stołek w radzie nadzorczej, oficjalnie nazwywany wyborami spośród załogi, stanowisko naczelnika, kontrolera i takie tam drobniutkie stołeczki pośrednie. Mają może więcej rozsądku, że nie nadają się na stołki wyższe, bo nieudolni, ale przynajmniej tego nie widać tak jaskrawo jak z tymi ludźmi z S. Wtedy siedzą sobie cichutko i latami, równiez niczego dobrego nie robią....

_________________
człowiek rodzi sie głupi i umiera głupi, są wyjątki - niektórzy umierają jeszcze głupsi
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krycha Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 10 Lis 2005
Skąd: Leicester (UK)

PostWysłany: 17-04-2008, 09:15    Odpowiedz z cytatem

UDOWODNIJ ZWIĄZKOWCU, ŻE PRACODAWCA NIE KUPIŁ CIEBIE PODWYŻKĄ PŁACY!

Zapraszam działaczy kolejarskiej "Solidarności", od przewodniczących związku w sekcjach, przez komisje zakładowe po Sekcję Krajową:
http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=4359

Macie na tyle odwagi, by pochwalić się swoim wynagrodzeniem zasadniczym i gażą z tytułu zasiadania w radach nadzorczych spółek Grupy PKP i KM?

_________________
Follow me!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Arek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 05 Mar 2007
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 21-04-2008, 09:54    Odpowiedz z cytatem

Dwa tygodnie temu w artykule „»S«przedawczyki” pisaliśmy o liderach Sekcji Krajowej Kolejarzy „Solidarność”, którzy za stanowiska w radach nadzorczych PKP zgodzili się podpisać z pracodawcami porozumienie o 220-złotowej podwyżce, chociaż we wcześniej składanych żądaniach, wraz z innymi centralami związkowymi, mowa była o 500 zł. W Bydgoszczy w podobnej sytuacji przewodniczący związków zawodowych zadowolili się pożyczką mieszkaniową, awansem i nagrodami pieniężnymi.
Ciąg dalszy: http://www.nie.com.pl/art10381.htm

_________________
Żelazna kadra też z czasem rdzewieje.
A beton kruszeje...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Krycha Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 10 Lis 2005
Skąd: Leicester (UK)

PostWysłany: 07-08-2008, 21:16    Odpowiedz z cytatem

"S"przedane podwyżki prędzej czy później zemszczą się na związkowo-dyrektorskim betonie PKP. Odsyłam wszystkich do tematu Akcja wyrównania uposażeń pracowniczych.

Temat powinien zainteresować tych kolejarzy, którzy są dyskryminowani płacowo. Normą w spółkach PKP jest to, że pracownicy o takich samych kwalifikacjach, pracujący na takich samych stanowiskach i wykonujący takie same obowiązki są różnicowani pod względem wynagrodzenia zasadniczego. Różnice te często sięgają nawet 200 zł plus ok. 40% pochodnych, zazwyczaj na korzyść aparatczyków związkowych i pupili naczelników. Rocznie zbiera się z tego spora suma. I właśnie o taką kwotę (wyliczoną max z 3 ostatnich lat!) wszyscy dyskryminowani mogą wystąpić do sądu pracy przeciwko swojemu pracodawcy. Do tego dochodzą oczywiście ustawowe odsetki, więc przy najbardziej optymistycznym wariancie można wydrzeć od PKP nawet ponad 10.000 zł, co wynika z prostego rachunku:

200 zł + 40% pochodnych to 280 zł miesięcznie
280 zł x 12 (miesięcy) = 3.360 zł
3.360 zł x 3 (lata) = 10.080 zł plus ustawowe odsetki

Jeśli różnica między naszym wynagrodzeniem zasadniczym a wynagrodzeniem kolegi - pupila naczelnika wynosi 100 zł i taka różnica utrzymuje się od 3 lat to sąd pracy może nam przyznać ok. 5.000 zł plus ustawowe odsetki. Jest więc o co walczyć! Nie odpuszczajmy takich pieniędzy!

W tym tygodniu w sądzie w Gliwicach odbył się pierwszy proces. Oto relacja z wokandy:
http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=40473#40473

Tutaj jest wzór pozwu i więcej szczegółów:
http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=4508

Zachęcam wszystkich do składania podobnych pozwów! Nie bójcie się tego, że beton waszego zakładu będzie się na Was mścić. Beton pomiata tylko pokornymi, a walecznych się boi, bo w gruncie rzeczy większość naczelników, kontrolerów i dyrektorów to nieudacznicy trzęsący się tylko o swoje stołki i unikający negatywnego rozgłosu. Mocni są w gębie gdy wyczują w nas uległość, ale wystarczy ich tylko lekko przycisnąć do ściany i od razu rura im mięknie! Jedna z osób, która złożyła taki pozew twierdzi, że dotąd była pomiatana w pracy jako "przynieś, podaj, pozamiataj", a teraz przełożeni czują do niej szacunek a współpracownicy respekt.

Zresztą każdą rozprawę sądową (za zgodą powoda) będziemy nagłaśniać i dokładnie relacjonować, więc wszelkie przekręty betonu szybko wyjdą na jaw. Tematem postaramy się zainteresować media.

Kilka takich spektakularnych spraw sądowych (na początek) w każdym zakładzie i mamy cały beton PKP w garści! Bo potem więcej kolejarzy złoży podobne pozwy i wtedy łączna suma finansowych żądań może doprowadzić zarządy spółek PKP do szału.

Mało tego, teraz przy kolejnych podwyżkach beton będzie musiał przekupywać dygnitarzy związkowych nie większymi podwyżkami, ale tylko stołkami, a tego już ukryć się nie da. Tak jak nie dało się ukryć posad dla "S"przedawczyków:
http://www.nie.com.pl/art10312.htm

I na koniec uwaga do tych kolejarzy, którzy właśnie się zwalniają z PKP, bądź mają taki zamiar w niedalekiej przyszłości. Wy też możecie, a nawet powinniście wystąpić do sądu pracy z takim pozwem! Wam już beton i tak może skoczyć, bo nie macie przecież nic do stracenia. Co Wam szkodzi na odchodne przeczołgać ich po sądach? Kilka tysięcy złotych drogą nie chodzi...

_________________
Follow me!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

norma3 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Lip 2008

PostWysłany: 08-08-2008, 06:22    Odpowiedz z cytatem

No cóż socjalizm się jeszcze nie zuzył.
czy się stoi czy się leży ....
Załóż sobie firmę i daj porówno wszystkim a na pewno bedziesz "biznes women"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

gumis Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Sty 2008

PostWysłany: 08-08-2008, 07:40    Odpowiedz z cytatem

Kapitalizm norma3 dopiero się zaczął.
czy sie stoi czy się leży.....
Przyjdź do firmy - zostań naczelnikiem, dyrektorem - nic efektywnego nie rób a na pewno będziesz "swoja baba".

_________________
"Płynie się zawsze do źródeł pod prąd, z prądem płyną śmiecie"
Zbigniew Herbert
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Modliszka Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 15 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 08-08-2008, 13:03    Odpowiedz z cytatem

norma3 napisał/a:
No cóż socjalizm się jeszcze nie zuzył.
czy się stoi czy się leży ....
Załóż sobie firmę i daj porówno wszystkim a na pewno bedziesz "biznes women"

A co ma do tego socjalizm? Problem jest poważny, bo z jakiej racji ja mam 150 zł mniej na grupie od mojego kolegi z nastawni? Oboje od lat robimy dokładnie to samo, oboje mamy taki sam zakres obowiązków, oboje mamy takie same kwalifikacje, z tą różnicą, że ja mam średnie wykształcenie a kolega tylko zasadnicze. Różni nas jedno, kolega liże tyłki przełożonym i jest w "S", z tego względu zawsze jest odpowiednio "doceniany" również dodatkowymi premiami uznaniowymi. W podobnej do mojej sytuacji są tysiące kolejarzy!
Najwyższy czas skończyć z nepotyzmem w kwestii wynagradzania. Wyznacznikiem powinny być wyłącznie kwalifikacje i zakres obowiązków a nie układy i znajomości!

_________________
Bądź szczery, a wyzwą cię od chamów i prostaków.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Zed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: UK

PostWysłany: 10-08-2008, 10:43    Odpowiedz z cytatem

Jestem w podobnej sytuacji co Modliszka i również zamierzam wystąpić do sądu pracy z odpowiednim pozwem. Betonu się nie boję. Szczegóły będą na forum.

norma3 napisał/a:
No cóż socjalizm się jeszcze nie zuzył.
czy się stoi czy się leży ....
Załóż sobie firmę i daj porówno wszystkim a na pewno bedziesz "biznes women"

Jeśli nie masz nic mądrego do powiedzenia to po cholerę zabierasz głos? Zalatujesz betonem.
Rozumiem, że kwestionujesz Kodeks pracy w części odnoszącej się do zasad wynagradzania pracowników?

_________________

Sponsorem mojej nieobecności na forum jest WizzAir.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

norma3 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Lip 2008

PostWysłany: 10-08-2008, 13:49    Odpowiedz z cytatem

A gdzie tak jest , że jak wszyscy zarabiają jednakowo to jednakowo wydajnie pracują.
I jaki w ogóle jest sens wydajnej pracy skoro wszyscy mamy tyle samo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 10-08-2008, 14:08    Odpowiedz z cytatem

norma3, jaki jest sens wydajnej pracy, skoro jakiś pijus zatrudniony na takim samym stanowisku, ale mający układy z naczelnikami czy z działaczami związkowymi, zarabia znacznie więcej od Ciebie, mimo że starasz się wykonywać swoją pracę jak najlepiej?
Wiem, można się zwolnić, skoro mi praca i płaca nie odpowiada. Ale dlaczego ja mam kapitulować, zwalniać się i tym samym iść na rękę betonom skoro mogę przeciągnąć przez sądy swojego pracodawcę i w ramach zadośćuczynienia wydrzeć od niego kilka tysięcy zł.?
Problem dyskryminacji płacowej w spółkach PKP to niezaprzeczalny fakt, który dotąd był przemilczany. Beton promuje miernotę, czyli biernych, ale wiernych, co stanowi swoisty nepotyzm płacowy. Chyba nie ma w PKP takiej sekcji, w której nie byłoby pupili naczelników, z najwyższą płacą zasadniczą i z comiesięczną tzw. premią uznaniową (za donosicielstwo). Kilka osób już odważyło się temu przeciwstawić i chwała im za to! Mam nadzieję, że za nimi pójdą do sądów następni.
Powiedzmy to głośno! Wysokość zarobków w PKP nie zależy od kwalifikacji, wykształcenia, zakresu obowiązków i sumiennej pracy tylko od układów i znajomości !!!

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Krycha Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 10 Lis 2005
Skąd: Leicester (UK)

PostWysłany: 12-08-2008, 13:16    Odpowiedz z cytatem

UWAGA! Sensacja na skalę krajową!

Dotarłam do dokumentów, które są bezsprzecznym dowodem na to, że prezesi spółek PKP z premedytacją korumpują działaczy związkowych !!!

Dokumenty, które znajdują się w moim posiadaniu są ściśle tajne łamane przez poufne, dlatego muszę rozważyć co z nimi zrobić. Dziś mogę powiedzieć tylko tyle, że dotyczą ostatnich podwyżek, ale w tym przypadku nie chodzi o szefów kolejarskiej "S".

Zastanawiam się czy nie przekazać tego mediom. Musimy się naradzić w redakcji forum.

_________________
Follow me!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kamis
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 12-08-2008, 14:40   

Krycha, moim zdaniem powinnaś to jak najszybciej pokazać to mediom, ale wybór należy do Ciebie, tylko bądź ostrożna, bo coś czuję, że teraz łatwo mieć nie będziesz - czego nie życzę (odpukać). Trzymam kciuki, a dalej wtrącać już się nie będę, co do tej sprawy i przepraszam, że w ogóle to zrobiłem... Rolling Eyes

Pozdrawiam.
Powrót do góry

Modliszka Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 15 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 12-08-2008, 16:29    Odpowiedz z cytatem

Krycha napisał/a:
Dotarłam do dokumentów, które są bezsprzecznym dowodem na to, że prezesi spółek PKP z premedytacją korumpują działaczy związkowych !!!
Dokumenty, które znajdują się w moim posiadaniu są ściśle tajne łamane przez poufne, dlatego muszę rozważyć co z nimi zrobić.
Zastanawiam się czy nie przekazać tego mediom. Musimy się naradzić w redakcji forum.

Krycha, mam pomysł. Wystaw te papiery kompromitujące prezesów i związkowców na licytację. Ta redakcja, która da najwięcej otrzyma dokumenty na wyłączność z zastrzeżeniem, że musi je opublikować. Będą środki na utrzymanie i rozwój forum. Dlaczego na betonie by nie zarobić? Musisz tylko uważać, bo beton opłaca się mediom i przekupuje dziennikarzy! Rolling Eyes

_________________
Bądź szczery, a wyzwą cię od chamów i prostaków.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

fisch Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 16 Mar 2008

PostWysłany: 12-08-2008, 20:07    Odpowiedz z cytatem

Proponuję przetarg pomiędzy "NIE", "WPROST" i "Rzeczpospolitą". Bez cenzury.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mocny Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Lut 2008

PostWysłany: 13-08-2008, 07:37    Odpowiedz z cytatem

Zeb innii to - Poznań i Białogard . Póżniej będą inni z PR ,CM,IZ. Na wyrok sądu poczekamy .
To wprowadzi wielki galimatjas wśród obecnej "władzy".To są zwykłe sprzedawczyki KLASY ROBOTNICZEJ o nazwie ZWIĄZEK ZAWODOWY w PKP.
Czas najwyższy burdelowi i " betonowi " w PKP pokazać środkowy palec u dłoni.
Krycha i inni forumowicze - ona ma rację.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 7 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl