Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Jadę do Belgii ze zniżką FIP, jakie ceny?
Autor Wiadomość

mkzibi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Maj 2008

PostWysłany: 12-01-2009, 09:22   Jadę do Belgii ze zniżką FIP, jakie ceny? Odpowiedz z cytatem

Witam! Wybieram się do Belgii z książeczką FIP zniżkową 50%. Wybrałem sobie pociągi.

1. Poznań - Kolonia - Euro Night
2. Kolonia - Liege - Thalys
3. Liege - Bruksela - Belgijski IC

Mam pytania do osób które podróżowały już tymi pociągami.
1. Gdzie najlepiej kupować bilet na ten EuroNight? Na odcinek w Polsce mam sieciówkę. Czy sprzedadzą mi w Polsce bilet z 50% zniżki od granicy do Kolonii? Ile taki bilecik kosztuje orientacyjnie?
2. Jakie są ceny w pociągu Thalys? W koloni mam ok. godz. na przesiadkę czy ten Euro night spóźnia się? Chodzi o to by zdążyć kupić bilet na dalsza podróż.
3. Jakie są ceny na IC w Belgii? Z tego co wiem miejscówek nie ma. W Liege mam ok. 20 minut na przesiadkę więc mało i w takim razie może lepiej kupić bilet już w kolonii na resztę podroży.


za wszelkie uwagi do podróży na tym odcinku bedę wdzięczny.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 12-01-2009, 10:45    Odpowiedz z cytatem

To tak po kolei,

1. Jak jedziesz EN i masz po PL sieciowy, kupujesz miejscówkę w kasie do Kolonii, a bilet możesz kupić u konduktora niemieckiego od Frankfurt Oder (granica), orientacyjna cena to około 100-115euro za ten odcinek. Lepiej popytaj w kasie o bilety promocyjne (SpareNight), bilet na całą trasę + miejsce siedzące to od 29e.
W tym miejscu zamieszczam link do pliku pdf z cenami Kiepury, więcej dowiesz się ze strony internetowej Intercity.pl. Wszystkie bilety promocyjne trzeba kupić wcześniej - im wcześniej tym taniej.

2. Z Kolonii do stacji Liege-Guillemins Thayls kosztuje 30e normalny bilet (osobowy 23e) i te regionalne są dość często. Przed odjazdem na Thalysa może być problem z niektórymi składami, pociągi te mają zapełnienie niemal 100%.

3. Z Kolonii masz około 8.00-8.30 bezpośredni ICE do Brukseli (Na ICE miejscówka jest niewymagana, na Thayls obowiązkowa). Thayls też są bezpośrednie. Cena za bilet to 44e. Z przesiadkami na osobowy i IC wyjdzie ci 36e. Na Thayls bilety w cenach promocyjnych od 26e, dostępne przez Internet, np na stronie kolei niemieckich - taniej ci wyjdzie niż ze zniżką FIP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mkzibi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Maj 2008

PostWysłany: 14-01-2009, 13:50    Odpowiedz z cytatem

Wielkie dzięki. Przejrzałem sobie strony kolei niemieckich i belgijskich. W zasadzie to mógłbym zakupić bilet z wyprzedzeniem przez internet i wtedy rzeczywiście ceny są atrakcyjne. Bilet przyślą mi pocztą i nie muszę wtedy latać po kasach i kupować. Przy zamawianiu przez internet niletu nie znalazłem czegoś takiego jak zniżka FIP, czy wiesz coś na ten temat?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 14-01-2009, 14:58    Odpowiedz z cytatem

Prawie nigdzie przez Internet nie widziałem zniżki FIP. Na krajowych trasach (np we Francji) jak już kupuję bilet na kartę FIP to wybieram jakąś inną zniżkę na 50% (np dla dziecka) i przy kontroli pokazuję kartę FIP i jeszcze nigdy się do mnie nikt nie czepiał, że to inny kod zniżki.
No a jak kupujesz w promocji, to na takie bilety nie ma zniżek - po prostu jest cena np 29euro i żadne inne zniżki się z nią nie łączą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mkzibi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Maj 2008

PostWysłany: 14-01-2009, 15:02    Odpowiedz z cytatem

A zamawiałeś przez internet kiedyś bilet? Widzę np. że na ten pociąg "Kiepura" Jak wcześniej zamawiam bilet to jest 29 Euro. Dobra cena ale czy z miejscówką i czy w Polsce za tyle kupię czy tylko w Niemczech przez internet?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 14-01-2009, 16:51    Odpowiedz z cytatem

Zamawiałem bilety przez neta wiele razy na koleje francuskie, na niemieckie nie. Kupowałem w tych promocjach, płaciłem kartą i przysyłali mi do domu. Na Kiepurę, z tego co się orientuję, to możesz kupić w kasie biletowej, ale wiadomo - im wcześniej tym lepiej, bo słyszałem że w wagonach do Amsterdamu jest duże obłożenie.
Ten bilet promocyjny jest już z miejscówką (29euro), za 39euro bilet+miejsce do leżenia w przedziale 6 osobowym.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mirekgo Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Maj 2008
Skąd: Olkusz

PostWysłany: 25-04-2009, 10:57    Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie czy na thalys (np. Koln Hbf - Bruxelles-Midi ; THA 9416) obowiązują bilety FIP, czy potrzebna jest dodatkowa opłata, ew. pełny bilet
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Fipowiec Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Wrz 2006

PostWysłany: 25-04-2009, 22:58    Odpowiedz z cytatem

Na Thalys'ach FIP jest honorowany trzeba robić tylko odpowiednią dopłatę rzędu 10-15 euro chyba. Dokładnie napiszę o tym w poniedziałek jak będę w pracy bo mam tam akurat artykuł z "Kuriera PKP" o podróżach z FIP po Belgii i pociągach Thalys.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 27-04-2009, 22:22    Odpowiedz z cytatem

Z tego co ja pamiętam, to FIP jest ważny po wykupieniu obowiązkowej dopłaty. W 1 klasie 23e, w 2 klasie 13euro. Jakieś takie są te dopłaty Smile może kilka euro wyższe obecnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Fipowiec Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Wrz 2006

PostWysłany: 28-04-2009, 07:47    Odpowiedz z cytatem

A więc sprawdziłem, jak donosi "Kurier PKP" dopłata w pociągach Thalys (a właściwie bilet ze spejalną zniżką) dla biletów FIP wynosi 26 EUR w klasie 1 i 13 EUR w klasie 2. W cenę biletu w klasie 1 wliczony jest serwis i posiłek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mirekgo Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Maj 2008
Skąd: Olkusz

PostWysłany: 28-04-2009, 22:58    Odpowiedz z cytatem

Dzięki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl