Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Ważność FIP - interpretacja
Autor Wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 09-06-2009, 11:13   Ważność FIP - interpretacja Odpowiedz z cytatem

Mam książeczkę FIP, która jest ważna do 20 lipca i na każdym bilecie mam jeszcze po 2 kupony, więc w lipcu chcę sobie pojechać na nią. Z tym że będę wracał dokładnie 20 lipca - jak myślicie, bilet jest ważny do dnia 20 lipca włącznie, czy do 20 lipca (19 lipca jest ostatnim dniem ważności)?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

eurostar Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Cze 2006
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 09-06-2009, 11:51    Odpowiedz z cytatem

20 lipca będzie ostatnim dniem ważności, czyli tego dnia można jechać jeszcze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Fipowiec Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Wrz 2006

PostWysłany: 10-06-2009, 07:57    Odpowiedz z cytatem

Jeszcze trzeba pamiętać że ponoć w takich przypadkach po powrocie do Polski bilety państw graniczących z Polską tracą ważność nawet gdy całość książeczki jest jeszcze ważna. Ale kolega mój jechał 2 razy na ten sam bilet FIP, miał skasowany bilet Kolei Czeskich CD z pierwszego wyjazdu i Czescy konduktorzy nie zwracali na to uwagi więc być może nie ma z tym większego problemu. Ja osobiście nie próbowałem tego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

eurostar Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Cze 2006
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 10-06-2009, 08:14    Odpowiedz z cytatem

Po prostu nie zwrócili uwagi, ale oficjalnie tak robić nie można.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

sncf Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Kwi 2009
Skąd: Zabrze

PostWysłany: 10-06-2009, 12:31    Odpowiedz z cytatem

Z tymi powrotami to jest tak: z tym co mówi istrukcja na książeczce to bilet raz wykorzystany w kraju sasiadujacym z krajem wydania drugi raz nie może byc wykorzystany. Przepis ten był możliwy do egzekwowania w czasach granic, pszportów i stempli na granicy. dzisiaj gdy nie ma takowych możliwości kontrolowania kiedy kto i jak przekroczył granice jest trudne do udowodnienia przez konduktora, oczywiście istnieje taka opcja, że fakt przejazdu może zostac zgłoszony do kolei wydania biletu w celu zweryfikowania, czy pracownik w pomiedzy datami wykorzystania biletu był w pracy a tym samym po raz drugi wykorzystał bilet. Powtórne korzystanie z tego samego biletu na kolei sasiadującej, a własciwie brak takiej mozliwości jest absurdalne, gdyz na pozostałych kolejach można korzystac z tego biletu tak długo jak długo jest ważna data ważności, oraz ilość wolnych okienek. W związkuz tym zalecam ostrożność przy wyjazdach kierunek tam:
lepiej sobie kupic bilet od granicy, np. do Berlina, Drezna, Ostrawy itp. dalej raczej nikt sie nie czepia i podróżuje się normalnie w końcu nikt mi nie zabroni podróżować po Czechach Bochumin - Praga - Ostrawa -Brno itd z pobytem dłuższym np w ostrawie.
pozdrwaiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Fipowiec Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Wrz 2006

PostWysłany: 10-06-2009, 13:13    Odpowiedz z cytatem

Tak, zgadzam się że przepis był (jest) absurdalny i nie wiem co miał na celu. Zawsze można powiedzieć konduktorowi że siedziało się miesiąc lub dwa np. u znajomych Czechów Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 10-06-2009, 15:09    Odpowiedz z cytatem

Wiele razy przekraczałem granicę z biletem, na który już jeździłem. Nikt się nie czepiał, bo nie ma możliwości sprawdzenia gdzie wsiadłem. Ale jadąc np do Czech mogłem wsiąść w Bohuminie (jednak jak by kondi pokazał się na tym odcinku, czyli od Petrovic do Bohumina) to wtedy pewnie kupiłbym bilet na taki kawałek.

Można też mówić, że granice przekroczyło się pieszo - przykład: przyjazd do Czeskiego Cieszyna pociągiem i przejście na naszą stronę. Ale żaden nigdy się mnie nie pytał i nie dziwił, że na jednym kuponie data 1 lipca na drugim 1 września.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wtyka85 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Kwi 2010
Skąd: Strzegom / Wrocław

PostWysłany: 19-04-2010, 09:51    Odpowiedz z cytatem

No właśnie długo się nad tym zastanawiałem. Wydaje mi się że nie powinno być problemu. Tak jak już ktoś wcześniej wspomniał zawsze mogę powiedzieć że byłem przez dwa miesiące u rodziny w Niemczech Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ic konduktor Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Lip 2009

PostWysłany: 19-04-2010, 13:06    Odpowiedz z cytatem

Myślę, że żaden kondi nie będzie się specjalnie spuszczał dla sprawdzenia czy już raz jechałeś czy też nie.
To czy robisz dobrze jadąc drugi raz na ten sam bilet, to juz inna bajka i sam powinieneś wiedzieć czy to dobrze czy też nie.
Co do ważności wspomnianego biletu, ważny jest do 20 włącznie, a nawet i jeden dzień dłużej Wink

_________________
" Doświadczenie to coś, co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś."
E. Murphy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wojtek.s Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Mar 2006

PostWysłany: 20-07-2011, 14:42    Odpowiedz z cytatem

Fipowiec napisał/a:
Jeszcze trzeba pamiętać że ponoć w takich przypadkach po powrocie do Polski bilety państw graniczących z Polską tracą ważność nawet gdy całość książeczki jest jeszcze ważna. Ale kolega mój jechał 2 razy na ten sam bilet FIP, miał skasowany bilet Kolei Czeskich CD z pierwszego wyjazdu i Czescy konduktorzy nie zwracali na to uwagi więc być może nie ma z tym większego problemu. Ja osobiście nie próbowałem tego.

Ja na tomiast kiedyś spróbowałem,czeska konduktorka właśnie z tego powodu mi bilet zabrała,na szczęście na tym się skończyło,musiałem tylko wykupić bilet do stacji docelowej(wg normalnej taryfy ze zniżką FIP plus 20 Kc za wypisanie(bez "pokuty"!!!).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Adamq Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Sty 2007

PostWysłany: 03-06-2014, 05:51    Odpowiedz z cytatem

Jadę takim kółeczkiem.... Czechy - Austria - Szwajcaria - Niemcy - Czechy

Czy konduktor w Czechach będzie się czepiał?

_________________
hmmmm...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rail_user Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Lis 2012

PostWysłany: 03-06-2014, 14:52    Odpowiedz z cytatem

Nie. Jakbys jechał Polska - Czechy - Austria - Szwajcaria - Niemcy - Polska - Czechy to tak. Bo wracasz na "kolej macierzystą'
A tak przy okazji - dostałeś kuponu ÖBB, DB i SBB ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl