Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Następny
Matera, Kołodziejczyk i ich przekręty w PR Katowice
Autor Wiadomość

bolek_tolek Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 07 Maj 2008
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: 07-05-2008, 22:03    Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich na tym forum.Ciekawe sprawy tu omawiacie, pracuję na kolei około 21 lat i wszystko się zgadza.
Kiedyś jeden pracownik powiedział, że dyrektorzy na kolei to tak jak gołębie jak sie klaśnie w ręce to lecą i siadają na jakiś tam gałęziach, po następnym klaśnięciu wracają na swoje miejsce.
Pani Krysiu pani jest lepsza od wszystkich SB, KGB i ekipy Pisowskiej powinna pani pracowac w wywiadzie najlepszym na świecie, czyli Izraelskim chociaż znalazłem jedną nieprawdziwą informację ale na tyle pewniaków to taki błąd może być pozdrawiam wszystkich Happy Happy
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

fury Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 26 Mar 2007

PostWysłany: 07-05-2008, 22:11    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
W/w organizacja prowadziła i nadal prowadzi działalność gospodarczą. Wszystkie festyny i wycieczki z inicjatywy Tomasza Matery były organizowane przez tę organizację i przez nią były wystawiane faktury. Następnie te faktury obciążały w całości fundusz socjalny Śląskiego Zakładu Przewozów Regionalnych w Katowicach.
Przypomina mi to działalność lidera kolejowej Solidarności Stanisław Koguta. Jego działalność gospodarcza przybrała formę bardziej wyrafinowaną - Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym i członkom swojej rodziny. Oczywiście Matera Kogutowi do pięt nie dorósł, ale ziarnko do ziarnka... Chyba każdy region ma swojego Koguta?

Ps. Mimo wpisu na kogutowej stronie: "Serwis w przebudowie. Zapraszamy do ponownych odwiedzin
w dniu 6 maja 2008 r."
, dzisiaj 7 maja strona ta jest nadal nieczynna. http://www.stanislawkogut.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

wkurzony Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Maj 2008

PostWysłany: 10-05-2008, 00:58    Odpowiedz z cytatem

Witam
Jestem pracownikiem PR Katowice. Zaznaczam bo na tym forum to ważne, że nie sympatyzuję z żadnym ze związków zawodowych w naszym zakładzie.
W zasadzie nie czytuję tego forum ale co chwila dochodzi do nas,że coś tu jest pisane.
Powiem szczerze, że w naszym zakładzie po 2 latach totalnego prostactwa i chamstwa nareszcie zaczęło być normalnie. Nie wiem dlaczego szukacie cały czas dziury w całym. Każdy wam nie odpowiada, każdy to beton. Powinniście pilnować swojego podwórka a nie karmić się jakimiś bezsensownymi aferami. Pan dyrektor Kołodziejczyk jest człowiekiem inteligentnym i sprawiedliwym o czym może powiedzieć większość ludzi w naszym zakładzie ( oprócz kilku osób które były faworyzowane przez poprzednika). Nareszcie pracuje się kulturalnie i w miłej atmosferze.
Z tego co wiem ( a wiem) Pan Kołodziejczyk nie ma i nigdy nie miał agencji PKO więc sprawdzajcie państwo dokładnie fakty.
Nie wiem czy określenie, że krycha jest lepsza niż CBA jest komplementem bo dla mnie jest to nausilne szukanie afer nawet tam gdzie ich nie ma.
Życzę więcej życzliwości i dajcie wreszcie spokój naszemu zakładowi!!!!
P.S
Dla zainteresowanych dodaję zeznanie majątkowe Pana Kołodziejczyka z dochodami jeszcze jako marszałka (nie trudno jest znaleźć w internecie ciekawe kto doszuka się tam tych agencji PKO:-)))

om_25_04_07.pdf
Pobierz Plik ściągnięto 584 raz(y) 168.15 KB

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

fury Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 26 Mar 2007

PostWysłany: 10-05-2008, 06:27    Odpowiedz z cytatem

Wkurzony napisał:
Cytat:
Z tego co wiem ( a wiem) Pan Kołodziejczyk nie ma i nigdy nie miał agencji PKO więc sprawdzajcie państwo dokładnie fakty.
Cenne oświadczenie, tylko co ono ma do zasadniczego tematu? Poza tym kulturalnie... Nareszcie!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Krycha Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 10 Lis 2005
Skąd: Leicester (UK)

PostWysłany: 10-05-2008, 11:48    Odpowiedz z cytatem

wkurzony, nie pan Kolodziejczyk, a Matera i jego "S" jest glownym tematem dyskusji. Poza tym nikt nie szuka afer na sile. Dokumenty chyba mowia same za siebie i faktom nie zaprzeczysz. A moze zaprzeczysz?

_________________
Follow me!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wkurzony Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Maj 2008

PostWysłany: 10-05-2008, 15:58    Odpowiedz z cytatem

Wymienione dokumenty jaki widzę pochodzą jeszcze z czasów byłego dyrektora ponieważ widzę tam jego pieczątki (ciekawe dlaczego na to pozwalał skoro solidarność to takie przekrety).
A tak na marginesie wydaje mi się, że takie dokumenty są tajemnicą przedsiębiorstwa i nie powinny się znaleść w Twoich rękach a tym bardziej na forum ogólnodostępnym gdzie każdy nawet bez zalogowania może je ściągnąć.
Powiem szczerze, że ciekawi mnie kto w naszym zakładzie na taką "odwagę" aby takie dokumenty wynosić.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

leo1407 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Wrz 2007
Skąd: z PKP

PostWysłany: 11-05-2008, 11:06    Odpowiedz z cytatem

wkurzony napisał/a:
wydaje mi się, że takie dokumenty są tajemnicą przedsiębiorstwa

Dobrze że Ci się "wydaje" bo prezentowane w tym temacie dokumenty nie posiadają żadnych oznaczeń świadczących o tym, że zawierają wiadomości stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa PKP PR Język
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

directorpkp Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Kwi 2007

PostWysłany: 12-05-2008, 17:21    Odpowiedz z cytatem

Wygląda na to, że Krycha odstąpiła od kontynuacji artykułu PKP Posady Regionalne spółka z o.o. w zamian za dostarczanie jej informacji przez bojaźliwych kontrolerów. Tym sposobem zwerbowała sobie tajnych współpracowników z biura kontroli, którzy przeprowadzali kontrolię w zakładzie regionalnym w Katowicach. Ten proceder nie jest trudny ponieważ nadal szefuje im leciwy starzec R.Rybak, któremu teraz w głowie tylko utrzymanie się przy korycie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

leo1407 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Wrz 2007
Skąd: z PKP

PostWysłany: 12-05-2008, 17:49    Odpowiedz z cytatem

directorpkp napisał/a:
nadal szefuje im leciwy starzec .

No to może by tak na emeryturkę ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

directorpkp Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Kwi 2007

PostWysłany: 12-05-2008, 18:06    Odpowiedz z cytatem

Już był na emeryturze i powrócił jak monstrum nocą Very Happy
poczytaj w artykule PKP Posady Regionalne...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Krycha Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 10 Lis 2005
Skąd: Leicester (UK)

PostWysłany: 12-05-2008, 18:43    Odpowiedz z cytatem

directorpkp napisał/a:
Wygląda na to, że Krycha odstąpiła od kontynuacji artykułu PKP Posady Regionalne spółka z o.o. w zamian za dostarczanie jej informacji przez bojaźliwych kontrolerów. Tym sposobem zwerbowała sobie tajnych współpracowników z biura kontroli, którzy przeprowadzali kontrolię w zakładzie regionalnym w Katowicach.

Nie pisz bzdur. Od niczego nie odstąpiłam. Papiery z PR Katowice mam (to żadna tajemnica) od wkurzonych ludzi z "Solidarności", którzy nie mogą już patrzeć na to co się dzieje w zakładzie, a przez intrygi Matery i jego ludzi nie mają odwagi wypisać się z jedynie słusznego związku zawodowego.

Sam Matera biega po biurach zakładu i straszy, że wszystkich poda sądu za wynoszenie niewygodnych dla niego dokumentów. No cóż, zgodnie z obietnicą dziś kolejna porcja kwitów...

Tym razem wczasy Materów i ich dofinansowanie przez zakład pracy:

Załącznik wczasy faktura 4, wczasy wykupione w Związku "Solidarność" z Olsztyna (patrz pieczątka), na kwotę 5.304 zł.

Załącznik wczasy faktura 1, wczasy wykupione w tym samym związku z Olsztyna na kwotę 4.848 zł.

Załącznik wczasy faktura 2, potwierdzenie pobytu na wczasach organizowanych przez Związek "S" w Olsztynie.

Załącznik wczasy faktura 3, na kwotę 7.070 zł, wykupione w prywatnym biurze podróży.

Załączniki wczasy 1 i wczasy faktura 2, dotyczy wczasów wykupionych w Związku "S" z Olsztyna.

Załącznik wycieczka S-8, zarobek brutto w 2006 r. - 3.777,78 zł.

CDN.

WYCIECZKA S 8.jpg
Plik ściągnięto 379 raz(y) 114.48 KB

WCZASY 1.jpg
Plik ściągnięto 300 raz(y) 108.36 KB

WCZASY FAKTURA 1.jpg
Plik ściągnięto 3509 raz(y) 132.36 KB

WCZASY FAKTURA 2.jpg
Plik ściągnięto 1956 raz(y) 92.69 KB

WCZASY FAKTURA 3.jpg
Plik ściągnięto 2270 raz(y) 131.64 KB

WCZASY FAKTURA 4.jpg
Plik ściągnięto 315 raz(y) 148.89 KB


_________________
Follow me!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

directorpkp Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Kwi 2007

PostWysłany: 12-05-2008, 20:10    Odpowiedz z cytatem

Wszystko odbyło się zgodnie z prawem ! Nie ma mowy o jakimkolwiek przekręcie. Gdyby były to niesłuszne żądania dofinansowania wczasów nie zostały by one spełnione. Tytułowemu "bohaterowi" nie wypłacono by wskazanych kwot. Domniemywam, że taki właśnie obowiązywał Regulamin ZFŚS w Katowicach. Regulamin zaakceptował każdy związek zawodowy w zakładzie oraz dyrektor zakładu. Żal ci dupe ściska, że dla ciebie nie wystarczyło pieniędzy Śmiech
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Krycha Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 10 Lis 2005
Skąd: Leicester (UK)

PostWysłany: 12-05-2008, 20:34    Odpowiedz z cytatem

directorpkp, a czy ja wspomniałam coś o łamaniu prawa? Dlaczego zakładasz, że każdy kwit pojawiający się na forum musi dokumentować jakiś przekręt? Tomasz Matera jest członkiem rady nadzorczej PKP PR (spółki państwowej otrzymującej dotacje z kasy samorządowej i państwowej), z wyboru załogi. Jest poniekąd osobą publiczną, więc niech kolejarze wiedzą ile Matera doi ze spółki, w której organach władzy zasiada.

_________________
Follow me!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wkurzony Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Maj 2008

PostWysłany: 12-05-2008, 22:24    Odpowiedz z cytatem

Krycha nie wiem czemu ma służyć opublikowanie wniosków i faktur za wczasy?
Każdy w naszym zakładzie ma prawo do dofinansowania do takich wczasów i nie ważne czy jest np. z solidarności czy z pracowników warsztatowych, czy jest się prezesem, dyrektorem czy też kasjerem lub konduktorem. Kwoty są wysokie ponieważ jak widać Pan Matera ma dość dużą rodzinę. Kwota dofinansowania jest zalezna od dochodów na członka rodziny jak również określony jest górny pułap kwoty.
Nie widzę w tych kwitach niczego nadzwyczajnego Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krycha Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 10 Lis 2005
Skąd: Leicester (UK)

PostWysłany: 12-05-2008, 22:55    Odpowiedz z cytatem

wkurzony, teoretycznie masz rację. Ale nie wmawiaj nam, że zwykła kasjerka czy konduktor w PR Katowice ma takie sama "prawa" co Matera - członek rady nadzorczej PKP PR, bo tylko się ośmieszysz.

Każda inteligentna osoba zwróci uwagę na dokument "wczasy faktura 2".

Jest to poświadczenie pobytu rodziny Materów na wczasach wystawione przez kolesi Matery z olsztyńskiej "S" (konkretnie: Związkowe Przedsiębiorstwo Działalności Gospodarczej Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarność" przy PR Olsztyn). To samo przedsiębiorstwo "S" wystawiło fakturę na kwotę 5.187,36 zł z VAT.

Wszyscy wiemy, że poświadczyć można nawet największą bzdurę, zaś dowolną fakturę można sobie "załatwić" w celu wyłudzenia dotacji/zwrotu podatku/dofinansowania, co jest często praktykowane przez różnych kombinatorów. Oczywiście ja niczego tu nie sugeruję...

Ówczesna dyrektor PR Katowice zatwierdziła dofinansowanie do w/w wymienionych wczasów Materów na kwotę 3.080 zł. Czy wszyscy szeregowi pracownicy PR Katowice mogą liczyć na takie dofinansowanie?

Kolejna faktura na kwotę 7.070 zł, tym razem wystawiona na Materę przez zaprzyjaźnione prywatne biuro podróży. Faktura i dofinansowanie do tych wczasów również zatwierdzone przez władze PKP PR. Czy każdy szeregowy pracownik PR Katowice może sobie wykupić (bądź "wykupić") w dowolnym biurze podróży wczasy za ponad 7 tysięcy zł, a następnie dostać z zakładu zwrot 70% poniesionych kosztów?

A to tylko dwa przykłady... Wkrótce kolejne faktury.

_________________
Follow me!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 12 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl