Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Kolejne rewelacje z PKP PLK
Autor Wiadomość

wodkangazico Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sie 2010

PostWysłany: 02-03-2023, 05:50    Odpowiedz z cytatem

Noema napisał/a:
Słowa przedstawicielki PKP PLK zacytowane przez TVN24 to kpiny z rozumu!

Już samo to, że plk wypowiada się za rzekomo niezależny podmiot, wiele mówi.
InterJet napisał/a:
Przyszło polecenie z Nowogrodzkiej, bo zbyt duży szum się zrobił...

Czas jest ewidentnie przedwyborczy - trzeba się trochę ogarnąć.
Olaf Skurvensen napisał/a:
odnoszę wrażenie, że szanse na jego wygranie miała wyłącznie Pani Aleksandra

Nie, no skąd? Było przecież pierwsze postępowanie, szeroko po świecie rozpropagowane Wink , ale unieważnione z powodu małego zainteresowania. A przecież wystartować i wygrać mógł każdy "Polak".
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 02-03-2023, 09:06    Odpowiedz z cytatem

POLITYKA PRORODZINNA

Spółka córka czy spółka córki? Pytanie zasadne, gdy na czele nacjonalizowanej, przejętej spółki wykonawczej staje... nie kto inny tylko rodzona córka prezesa PKP PLK. Cóż, jak widać posada chyba słaba, bo nikt się nie pchał. Choć kapitał zakładowy ogromny, aż 372 mln zł. Bagatela, trzykrotność kapitału Kolei Dolnośląskich. Albo jeszcze inaczej i bardziej obrazowo: tyle co kapitał KD, KŚ, KW, KMP i ŁKA razem wziętych, zatrudnieniowo też podobnie. Taka tam mała spółeczka...

Nie było chętnych więc chcąc nie chcąc musiano wybrać córkę. Córkę prezesa PKP PLK, czyli właściciela. W myśl linii partii, która zapowiadała, ze będzie wspierać rodziny. Nie dodali tylko że chodzi o rodziny własne.

A na poważnie, dzieciom lekarzy czy prawników łatwiej jest iść w ślady rodziców, znają już i język i specyfikę pracy, są słuchani i mają wsparcie merytoryczne. Stąd pewnie nadreprezentacja dzieci z lekarskich rodzin na Uniwersytetach Medycznych czy dzieci prawników na aplikacjach adwokackich.

To samo jest z kolejarzami. Ale o dziedziczeniu prezesowania w spółkach publicznych jeszcze nie słyszałem. Tu ojciec jako udziałowiec (jedyny) będzie wprost nadzorował córkę.

Chyba zabrakło instynktu zarówno córce (być może specjalistce, tego nie wiem) jak i ojcu. Współczuję. Kiedyś poleci tata, to niestety córka też. Bez względu na wiedzę, osiągnięcia czy wyniki.

Już widzę te dialogi:
- "Macie opóźnienie prac na ważnej linii kolejowej. Zgodnie z umową będziemy musieli obciążyć was karami umownymi!"
- "Tatooo, no weeeeź przestań..."

Źródło: Piotr Rachwalski - Komunikacja Zastępcza
https://www.facebook.com/KomunikacjaZastepcza

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 10-03-2023, 16:34    Odpowiedz z cytatem

SPÓŁKA-CÓRKA I CÓRKA PREZESA

Tylko przez nieco ponad tydzień prezesem Pomorskiego Przedsiębiorstwa Mechaniczno-Torowego była Aleksandra Merchel-Koter. To córka Ireneusza Merchela, prezesa spółki PKP Polskie Linie Kolejowe. Wykonująca remonty i modernizacje linii kolejowych firma PPMT jest spółką-córką PKP PLK.

Czytaj więcej w najnowszym numerze "Z Biegiem Szyn":
https://www.zbs.net.pl/zbs123.pdf

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Olaf Skurvensen Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Lis 2012

PostWysłany: 12-03-2023, 21:51    Odpowiedz z cytatem

Nie mam pewności, czy wiecie o tym, że od jakiegoś czasu Dyrektorką Biura Spraw Pracowniczych w PKP PLK S.A. nie jest już Pani Grażyna Blicharz, lecz Pani Grażyna Mamińska, o czym przeczytałem w tym artykule jeszcze z 2022 roku:

http://plk.ksk.org.pl/blog/?kto-si--boi-zmian-

Może mi ktoś powiedzieć, czy to przypadkiem nie jest ta sama osoba?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wodkangazico Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sie 2010

PostWysłany: 13-03-2023, 09:16    Odpowiedz z cytatem

"Nie ma przypadków, są znaki" - czyżbyś chciał wypomnieć pani, że znalazła tak zwane szczęście? Mr. Green
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

TFZ Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Gru 2019
Skąd: DC

PostWysłany: 13-03-2023, 09:51    Odpowiedz z cytatem

Olaf Skurvensen napisał/a:
Nie mam pewności, czy wiecie o tym, że od jakiegoś czasu Dyrektorką Biura Spraw Pracowniczych w PKP PLK S.A. nie jest już Pani Grażyna Blicharz, lecz Pani Grażyna Mamińska
(...)
czy to przypadkiem nie jest ta sama osoba?

Wyszukiwarka po wbiciu "Grażyna Mamińska" znajduje Grażynę Blicharz, co uprawdopodabnia, że jest.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Olaf Skurvensen Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Lis 2012

PostWysłany: 13-03-2023, 22:13    Odpowiedz z cytatem

wodkangazico napisał/a:
"Nie ma przypadków, są znaki" - czyżbyś chciał wypomnieć pani, że znalazła tak zwane szczęście? Mr. Green

Ależ ja naprawdę nikomu nie bronię prawa do szczęścia. Po prostu znalazłem w necie artykuł, w którym opisano "Dyrektor Biura Spraw Pracowniczych Grażyna Mamińska" i po prostu mnie zainteresowała ta "zmiana", bo wcześniej tymże dyrektorem była Grażyna Blicharz ... Ot, taka mała dociekliwość z mojej strony ...
Zainspirowany przedmówcą też wstukałem do wyszukiwarki hasło i wyszło mi to samo ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tymczasowy Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Lut 2012

PostWysłany: 13-03-2023, 22:49    Odpowiedz z cytatem

czyli to jest ta sama osoba tylko że przyjęła nazwisko męża po ślubie.
A mężem jest prezes Grupy PKP ten pan w wieku emerytalnym?
Teraz wiem dlaczego tyle lat zasiedziała się na tym samym stanowisku dyrektorskim.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

TFZ Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Gru 2019
Skąd: DC

PostWysłany: 14-03-2023, 10:09    Odpowiedz z cytatem

Tymczasowy napisał/a:
czyli to jest ta sama osoba tylko że przyjęła nazwisko męża po ślubie.
A mężem jest prezes Grupy PKP ten pan w wieku emerytalnym?

Trochę dziwne te dwa powyższe zdania: jeśli po drugim stawiasz pytajnik, to dlaczego pierwsze kończysz kropką? Oczywiście nie zmienia to, że prawdopodobieństwo, iż pani ta wyszła za prezesa Mamińskiego jest spore (pasuje wiekowo, Mamiński od 10 kwietnia 2005 był wdowcem).

[ Dodano: 14-03-2023, 13:01 ]
OTOH gdybym miał wnioskować tylko na podstawie reakcji wodkangazica powyżej i tego, co czytałem w jego wypowiedziach o ludziach na tym forum, domniemywałbym odwrotną sytuację - wszak może być to również siostra (rodzona, przyrodnia, stryjeczna) Mamińskiego, która wróciła po rozwodzie do nazwiska panieńskiego.

Jak jest de facto, nie mam pojęcia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 14-03-2023, 14:46    Odpowiedz z cytatem

Mówi się, że faceci są większymi plotkarzami niż kobiety. To prawda! Dowód powyżej. Panowie, czy możecie zmienić temat? Jakie znaczenie ma, czy owa pani jest żoną prezesa PKP, czy nie jest? Na kolei pracuje wiele małżeństw. Ja swego męża też poznałam w pracy, gdy jeszcze pracowałam w PKP.

Zmieniając temat, niniejszym chciałam podziękować red. Karolowi Trammerowi za artykuł „Spółka-córka i córka prezesa” w ostatnim numerze „Z Biegiem Szyn”. Przy czym nie o córkę prezesa PKP PLK mi chodzi, tylko o filoukraiński „Rynek Kolejowy”. Oto fragment artykułu, na który należy zwrócić szczególną uwagę:

O tym, że Aleksandra Merchel-Koter z dniem 21 lutego 2023 r. została prezeską PPM-T jako pierwszy poinformował portal Rynek Kolejowy. Po kilku godzinach z artykułu zniknęło kluczowe zdanie: „Jest córką prezesa PKP PLK Ireneusza Merchel”. Jednocześnie redaktor naczelny portalu Łukasz Malinowski skasował odsyłający do tekstu swój wpis na portalu Twitter: „Spółka PPM-T z grupy PKP PLK ma nową prezeskę. W wyniku konkursu została nią Aleksandra Merchel-Koter, córka prezesa PKP PLK Ireneusza Merchel”. Formą nacisku na portal Rynek Kolejowy mogło być wykupienie przez spółkę PKP PLK artykułu sponsorowanego pod tytułem „Elektryfikacja linii kolejowej Ełk – Giżycko zapewni szybki i sprawny transport koleją” – propagandowy materiał ukazał się dwa dni po usunięciu z łamów portalu informacji, że nowa prezeska Pomorskiego Przedsiębiorstwa Mechaniczno-Torowego jest córką prezesa PKP PLK.

https://www.zbs.net.pl/zbs123.pdf

Co tutaj mamy? PRESStytucję w czystej postaci! Oto red. Trammer – tu posłużę się metaforą – ściągnął gacie red. naczelnemu „Rynku Kolejowego” i obnażył jego gołą dupę. Dla mnie to nic nowego, bo zdanie na temat „Rynku Kolejowego” mam wyrobione od dawna i jest ono bardzo krytyczne. Ale dla kogoś może to być zaskoczenie. Jednak nie ma w tym nic dziwnego, bowiem takie praktyki w wielu redakcjach to nie wyjątek tylko norma. To pokazuje jak ważne są niezależne i nieprzekupne media. A takich ze świecą szukać. Jeśli chodzi o media kolejowe to na zaufanie i szacunek zasługuje tylko red. Karol Trammer. Co prawda jest kilka innych portali kolejowych, ale tam znajdziemy tylko przedruki informacji prasowych spółek kolejowych. Własnych, autorskich i krytycznych publikacji na temat polskiej kolei, ze szczególnym uwzględnieniem Grupy PKP w zasadzie nigdzie nie ma, za wyjątkiem wspomnianego pisma „Z Biegiem Szyn”. Fakt że „Rynek Kolejowy” uchodzi za wiodące medium kolejowe niczego nie zmienia. Bo co to za medium, które beton PKP może przekupić (reklamy, artykuły sponsorowane etc.) i wpływać na treść publikacji? To nie dziennikarstwo, to PRESStytucja!

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

wodkangazico Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sie 2010

PostWysłany: 14-03-2023, 21:10    Odpowiedz z cytatem

A mię zastanawia, cóż "pozamerytorycznie", przez internety z błotem zmięszana Pani A. M-T. pocznie?
Z derektorowania projektowi w tatowej spóle, przecież chyba zrezygnowała, co nie?
To gdzie teraz biedaczka zląd... - pardon - zasiądzie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

TFZ Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Gru 2019
Skąd: DC

PostWysłany: 20-03-2023, 15:18    Odpowiedz z cytatem

Olaf Skurvensen napisał/a:
(...)znalazłem w necie artykuł, w którym opisano "Dyrektor Biura Spraw Pracowniczych Grażyna Mamińska" i po prostu mnie zainteresowała ta "zmiana", bo wcześniej tymże dyrektorem była Grażyna Blicharz (...)

Jak wiesz, w jakim podmiocie szukać, to możesz jeszcze spróbować na https://ekrs.ms.gov.pl/web/wyszukiwarka-krs/strona-glowna/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 11-04-2023, 15:42    Odpowiedz z cytatem

MI o wyborze córki prezesa PKP PLK na szefa PPM-T

Spółka PKP PLK nie brała udziału ani nie podejmowała strategicznych decyzji na żadnym z etapów postępowania kwalifikacyjnego na prezesa spółki PPM-T – poinformował Andrzej Bittel w odpowiedzi na zapytanie posłanki Matysiak.

Więcej:
https://kolejowyportal.pl/mi-o-wyborze-corki-prezesa-pkp-plk-na-szefa-ppm-t/

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

wodkangazico Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sie 2010

PostWysłany: 13-04-2023, 17:19    Odpowiedz z cytatem

Teraz trzeba by zapytać Adamczyka, czy nie widzi nic niestosownego w tym, że pajac, który nie potrafi odpowiedzieć na proste pytanie, wciąż siedzi na stołku jego zastępcy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 6 z 6 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl