Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 172, 173, 174
Frekwencja w dolnośląskich pociągach
Autor Wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 27-05-2023, 18:23    Odpowiedz z cytatem

Wczoraj jechałam KD Sprinterem ze Zgorzelca o 12:59 do Wrocławia. Skład to Impuls 5-członowy. Frekwencja od Zgorzelca ok. 70 proc. W Bolesławcu dosiadł się tłum ludzi i frekwencja przekraczała grubo ponad 100 proc. Dalej robił się jeszcze większy tłok. W Chojnowie jeden rowerzysta zrezygnował z jazdy tym pociągiem i czekał na następny.

Dziś natomiast jechałam KD Sprinterem z Wrocławia o 6:11 do Zgorzelca. Frekwencja ok. 100 proc. w Impulsie 5-członowym. O 5:45 jechał pociąg KD do Głogowa przez Legnicę. To dowód na to, że trasa Wrocław - Zgorzelec jest bardzo popularna i bardzo frekwencyjna.

To tak a propos mego posta, w którym wyrażam niezadowolenie z powodu rozkładowej stagnacji na linii zgorzeleckiej:

https://infokolej.pl/viewtopic.php?p=406429#406429

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

janox79 Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 17 Lut 2007
Skąd: Legnica

PostWysłany: 04-06-2023, 12:24    Odpowiedz z cytatem

W dniu wczorajszym (tj. 03.06.2023) korzystając z pięknej pogody wybrałem się z kolegą w Rudawy Janowickie.
KD Legnica (06:21) - Kamieniec Ząbkowicki (08:34)
- frekwencja do Jaworzyny Śląskiej ok. 90%
- w Jaworzynie Śląskiej spora wymiana podróżnych

W Jaworzynie Śląskiej 43 minuty czekania na pociąg do Szklarskiej Exclamation
Pomimo wielu lat zbierania (pisania) opinii o rozkładzie czas oczekiwania nie udaje się skrócić do np. 15 minut.
Przynajmniej w weekendy odjazdy z Wrocławia winny być o 6:00, 7:00, 8:00, 9:00.
Może uda się skomunikować autobus KD Legnica - Jelenia Góra z pociągami:
Jelenia Góra (07:20) - Szklarska Poręba Górna (08:11) - marzenie ściętej głowy
Jelenia Góra (08:27) - Szklarska Poręba Górna (09:18) - oby.
Oraz autobus KD Jelenia Góra - Legnica z pociągami:
Szklarska Poręba Górna (18:42) - Jelenia Góra (19:39) - oby
Szklarska Poręba Górna (20:40) - Jelenia Góra (21:30) - marzenie ściętej głowy.
Przynajmniej w weekendy odjazdy ze Szklarskiej winny być o 17:30, 18:30, 19:30 (nowy i skomunikowany z autobusem KD do Legnicy!), 20:30.

KD Wrocław Główny (07:19) - Szklarska Poręba Górna (10:28)
- skład - nowy nabytek z PESY
- w Jaworzynie Śląskiej (gdzie wsiadaliśmy) zaskoczył mnie tłum ludzi w pociągu
- ok. 20/30 osób wsiadało - nikt nie został, chociaż była bieganina na peronie
- ludzie tłoczą się w przedsionku pociągu, ale w przejściach nie było już tak tłoczno
- w Wałbrzychu sprawna wymiana ludzi
- w Boguszowie już mieliśmy miejsca siedzące, jednak sporo osób stało
- w Janowicach Wielkich troszkę osób wysiadło
- w Trzcińsku (gdzie wysiadaliśmy) zaskoczyła mnie ilość osób wysiadających - tłumy na peronie
- w kierunku Jeleniej Góry pociąg odjechał z ok. 40% frekwencją

KD Szklarska Poręba Górna (16:37) - Wrocław Główny (19:45)
- skład - nowy nabytek z PESY
- w Wojanowie wsiadły tylko dwie osoby (ja z kolegą)
- frekwencja z Jeleniej Góry słaba (po jednej osobie na 4 siedzenia)
- przeszliśmy pół składu i nie znaleźliśmy wolnej czwórki
- w Trzcińsku trochę osób wsiadło
- w Janowicach sporo osób się dosiadło
- frekwencja dobiła ponad 100% (wszystkie miejsca były zajęte, kilkanaście osób stało)
- dalej frekwencja nie spadała poniżej 100%
- przy dojeździe do Jaworzyny Śląskiej zauważyłem kartkę z napisem na drzwiach: AWARIA DRZWI Exclamation)
- szybkie przejście do innego przedsionka i biegiem na pociąg do Legnicy (kilka osób się przesiadało a pociąg ze Szklarskiej miał w plecy +3 minuty)

KD Kamieniec Ząbkowicki (17:27) - Legnica (20:05)
- frekwencja - słaba:
4+4+2+2+4 układ siedzeń w najbliższym otoczeniu z Jaworzyny Śląskiej
2+0+0+0+2 zajętość miejsc w najbliższym otoczeniu z Jaworzyny Śląskiej

4+4+2+2+4 układ siedzeń w najbliższym otoczeniu z Jawora
2+0+1+1+2 zajętość miejsc w najbliższym otoczeniu z Jawora.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 25-01-2024, 12:25    Odpowiedz z cytatem

Koleje Dolnośląskie z nowym rekordem. Spółka przewiozła w 2023 roku ponad 19 milionów osób.

https://kolejedolnoslaskie.pl/koleje-dolnoslaskie-z-nowym-rekordem-spolka-przewiozla-w-2023-roku-ponad-19-milionow-osob/

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator


Dołączył: 23 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 02-02-2024, 06:12    Odpowiedz z cytatem

TOP 5 TRAS KOLEI DOLNOŚLĄSKICH W 2023 ROKU:

1. Legnica – Wrocław: 795 455 pasażerów
2. Kąty Wrocławskie – Wrocław: 547 829 pasażerów
3. Wałbrzych – Wrocław: 537 987 pasażerów
4. Jelcz-Laskowice – Wrocław: 525 456 pasażerów
5. Trzebnica – Wrocław: 40 5 579 pasażerów

Źródło:
https://kolejedolnoslaskie.pl/w-kierunku-wroclawia-top-5-tras-kolei-dolnoslaskich-w-regionie/

_________________
Gdyby głupota umiała latać, LOT miałby poważnego konkurenta w postaci PKP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Arek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 05 Mar 2007
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 27-02-2024, 09:32    Odpowiedz z cytatem

W styczniu 2024 roku Koleje Dolnośląskie zanotowały historyczny wynik, przewożąc prawie 1,9 miliona pasażerów, co stanowi rekord w ponad 15-letniej historii spółki.

https://www.nakolei.pl/rekordowy-styczen-w-kolejach-dolnoslaskich/

_________________
Żelazna kadra też z czasem rdzewieje.
A beton kruszeje...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 07-04-2024, 23:56    Odpowiedz z cytatem

Dziś wybrałam się pociągiem do Świeradowa Zdr. Frekwencja zarówno w porannym pociągu z Görlitz, jak i wieczornym do Görlitz ponad 100%. Mały szynobus na tej trasie jest stanowczo za ciasny. W wakacje i długie weekendy w pociągach do/ze Świeradowa Zdr. będzie niemiłosierny ścisk, zwłaszcza że z tych połączeń korzysta sporo rowerzystów.

W związku z powyższym niezbędne mogą się okazać zmiany rozkładowe. Moja koncepcja to EZT-y na trasie Węgliniec - Lubań - Jelenia Góra i skomunikowane z nimi szynobusy do/z Görlitz (przesiadki w Lubaniu) i do/z Świeradowa Zdr. (przesiadki w Gryfowie). Niech planiści KD wezmą to pod uwagę. EZT-ów w KD jest aż nadto, natomiast tabor spalinowy jest na wagę złota i szkoda, żeby marnował się na zelektryfikowanym odcinku Lubań - Jelenia Góra.

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

dinxles Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Maj 2010

PostWysłany: 08-04-2024, 07:08    Odpowiedz z cytatem

Czyli Swieradow wygenerowal dodatkowe potoki Jelenia Góra- Wegliniec? A jeszcze niedawno jeździł sa135 i 20-25 osob...🥰
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

KraxWRO Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Cze 2015

PostWysłany: 08-04-2024, 19:57    Odpowiedz z cytatem

Wow! No któż by się spodziewał że kolej działa jak system naczyń połączonych… co za szok!

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sandalas Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Lut 2024
Skąd: Zgorzelec/Wrocław

PostWysłany: 12-04-2024, 11:30    Odpowiedz z cytatem

Noema napisał/a:
Dziś wybrałam się pociągiem do Świeradowa Zdr. Frekwencja zarówno w porannym pociągu z Görlitz, jak i wieczornym do Görlitz ponad 100%. Mały szynobus na tej trasie jest stanowczo za ciasny. W wakacje i długie weekendy w pociągach do/ze Świeradowa Zdr. będzie niemiłosierny ścisk, zwłaszcza że z tych połączeń korzysta sporo rowerzystów.

Wygląda na to, że wieczorem wracaliśmy ze Świeradowa tym samy pociągiem Very Happy - właśnie ja byłem 1 z 3 rowerzystów (para wysiadła w Lubaniu), ja jechałem do końca. Co niektórzy chcieli mnie tam powiesić, za to, że śmiałem wsiąść z rowerem. Potwierdzam, ścisk straszny do Gryfowa. Gryfów-Lubań 95% miejsc zajęte, ale już chyba nikt nie stał. Od Lubania luz - każdy miał miejsce, sporo (30%-40%) było już wolnych.

W każdym razie, jeśli ten sam szynobus (SA135) ma obsługiwać trasę przez wakacje, to czarno to widzę...
Na weekendy już teraz przydałyby się do obsługi SA134 lub Linki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 13-04-2024, 22:28    Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj ja wybrałam się do Świeradowa. Najpierw pociąg do Lubania (przyj. 10:08). W Lubaniu wysiadło ok. 90 osób, z czego ok. 60 osób jechało dalej do Świeradowa. Jak tyle ludzi plus 5 rowerów zmieściło się w małym szynobusie? Chciałam zrobić parę zdjęć, ale było tak ciasno (frekwencja chyba ze 200%), że sobie odpuściłam. Musicie mi wierzyć na słowo.

Noema ma rację. Jeśli KD jakoś tego nie ogarną, latem w pociągach do/z Świeradowa będzie istny sajgon.

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

kociol2009 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Paź 2017

PostWysłany: 14-04-2024, 11:03    Odpowiedz z cytatem

Noema napisał/a:
Moja koncepcja to EZT-y na trasie Węgliniec - Lubań - Jelenia Góra

Zważywszy na to, że w niedalekiej przyszłości pojawi się Karpacz to może połowę (załóżmy 8 par/dobę) z tego puścić w bezpośredniej relacji do Legnicy? Nie ma wątpliwości, że planowane połączenie JG przez Lwówek do Legnicy to co najmniej kilkuletnia przyszłość...
Generalnie w pierwszej kolejności niezbędne jest przeprowadzenie prac na LK 274 i 279 w celu podniesienia prędkości na całym odcinku przynajmniej do tych 80km/h
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 174 z 174 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 172, 173, 174
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl