Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Powyborcze roszady w spółkach PKP
Autor Wiadomość

Krycha Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 10 Lis 2005
Skąd: Leicester (UK)

PostWysłany: 10-07-2007, 17:43   Powyborcze roszady w spółkach PKP Odpowiedz z cytatem

W związku z obecną sytuacją w koalicji otwieram nowy temat. Przyspieszone wybory są bardzo prawdopodobne. A jak wybory to najprawdopodobniej zmiana ekipy rządzącej. Nowe rządy to oczywiście powyborcze roszady w spółkach Skarbu Państwa, w tym w spółkach Grupy PKP.

Dziś trudno wróżyć, które partie będą współtworzyć nowy Rząd. Jednak na potrzeby tej dyskusji załóżmy najbardziej prawdopodobny scenariusz: koalicja PO i LiD. Oto co może się zdarzyć...

PKP SA

Do odstrzału:

Andrzej Wach (prezes) - nominowany na dyrektora generalnego PKP jeszcze przez SLD-owskiego ministra. Po zmianie ekipy rządzącej ominęły go powyborcze roszady w spółkach PKP. Uratowała go bliska znajomość (przyjaźń?) z Krzysztofem Tchórzewskim - posłem PiS. Gdy rządził SLD i Tchórzewski był w politycznej odstawce, Wach przygarnął go do siebie, tzn. do Zarządu PKP Energetyki, którą wówczas kierował. Potem Tchórzewski zrewanżował się Wachowi - kadrowa miotła PiS-u ominęła prezesa PKP SA. Reasumując, dopóki Tchórzewski będzie "silny" (obecnie jest wiceministerm gospodarki, ale wcześniej chciał wygryźć Polaczka) to Wach może spać spokojnie. Jednak układy z jednym posłem PiS to za mało, aby zachować tak ważny stołek w PKP. Wach utrzymanie stanowiska okupił słynnym peronem we Włoszczowie - w ten sposób podlizał się Gosiewskiemu - postaci bardzo ważnej i wpływowej w PiS-ie. Więcej na ten temat napisałam tutaj.
Moje "wiewiórki" ze Szczęśliwickiej doniosły mi, że Wach ma poparcie jednego bardzo wysoko postawionego... Nie, tego miałam publicznie nie ujawniać - obiecałam to "wiewiórkom".
Po wykopaniu z PKP Wach źle mieć nie będzie, bo zachowa członkostwo w zarządzie europejskiego oddziału Międzynarodowego Związku Kolei UIC - klik. Chodzą słuchy, że nominacja Wacha do UIC była pierwszym etapem odsunięcia go z PKP. I to ma sens. Normalna procedura wykopania na wyższe stanowisko. Wach zajmie się nowymi sprawami i straci kontakt z bieżącą rzeczywistością na kolei. Zresztą ten kontakt już dawno stracił...

Jarosław Adwent (członek Zarządu) - PiSuarowiec z krwi i kości. Jego nominacja do Zarządu PKP SA wywołała spory szum wśród kolejarzy, ale więcej przeczytacie tutaj.

Arkadiusz Olewnik (członek Zarządu) - wcześniej pracował w Urzędzie m. st. Warszawy gdzie odpowiadał za sprawy transportu. Do Zarządu PKP SA trafił dzięki kaczym powiązaniom - wcześniej nie miał nic wspólnego z koleją. Po wyborach na pewno poleci ze stołka, ale w jego przypadku wyjdzie mu to tylko na dobre... Tu znów obiecałam "wiewiórkom" milczenie.

PKP PLK

Do odstrzału:

Krzysztof Celiński (prezes) - były fatalny dyrektor generalny PKP oraz szef warszawskiego metra. Po wyborach ściągnięty spowrotem do PKP przez Kaczora. Celiński to temat rzeka... klik.

Członkowie Zarządu Andrzej Trębicki oraz Agnieszka Safuta-Pawlak to osoby ściągnięte przez Kaczora z Urzędu m. st. Warszawy, powiększając w ten sposób Zarząd PKP PLK z 5 do 7 osób. Po utracie władzy przez PiS oboje na pewno polecą ze stołków.

PKP Intercity

Do odstrzału:

Czesław Warsewicz (prezes) - poleci jak nic i nawet ustawiony konkurs mu nie pomoże. Posadka prezesa takiej spółki to zbyt łakomy kąsek dla każdej nowej ekipy. Prześluga się ucieszy. Rosiek też. Poleje się szampan w siedzibie "Look At". Będzie huk petard na kolejnym zlocie IC Forum. Temat poświęcony Warsewiczowi - klik.

Krzysztof Supa (członek Zarządu) - prawdopodobnie też poleci, ale krzywdy nie dozna. Jak zwykle miękko wyląduje na jakiejś ciepłej posadzie w jednej ze spółek PKP. Było już SOK (PKP PLK), były PKP Przewozy Regionalne, może teraz będzie PKP SA? Więcej o Supie przeczytacie tutaj.

WARS

Do odstrzału:

Zbigniew Terek (prezes) - protegowany Arkadiusza Olewnika z Zarządu PKP S.A., jest na pasku Czesława Warsewicza - prezesa PKP Intercity. Jeśli poleci Warsewicz, automatycznie poleci Terek.

Następca Terka jeśli będzie miał jaja to natychmiast pogoni z firmy Antoniego Marię Jaje. A jeśli poleci Jaje to prawdopodobnie poleci też Artur Kowalczyk (członek Zarządu) - człowiek Jaje.

O spółce, którą teoretycznie kieruje Terek, a w praktyce trzęsie Jaje można poczytać tutaj. Natomiast o Terku tutaj.

Ciąg dalszy nastąpi...

_________________
Follow me!
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

fury Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 26 Mar 2007

PostWysłany: 10-07-2007, 18:53    Odpowiedz z cytatem

Krycha jesteś optymistką. Samoobrona zostaje w koalicji. Jak podaje Wprost, Maksymiuk ma być wicepremierem. Ciekawe, jak Prezes przełknie tego wyrokowca i współpracownika SB - WSI też? A, może wypromują Jana Janika? Też się nadaje.
Ps. Ale podsumowanie dobre...

[ Dodano: 11-07-2007, 07:40 ]
No i okazało się, że "operacja Lepper" to prowokacja CBA. Tak podają dzisiaj media. Nie udało się podłożyć świni mimo, że zaangażowały się autorytety: premier i minister sprawiedliwości. Udało się rok temu Jajemu i Terkowi z nielegalnym ponoć oprogramowaniem w komputerze... CBA powinna ich zatrudnić jako konsultantów. Byliby bardzo przydatni przy wykańczaniu koalicjantów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 24-07-2007, 05:59    Odpowiedz z cytatem

fury, wybory na jesień jednak są coraz bardziej prawdopodobne. Najpóźniej wiosną. Im szybciej tym lepiej, bo wtedy upadnie strategia ministra Chaberka, polegająca m.in. na przymusowym usamorządowieniu PKP PR co oznaczałoby całkowity monopol i szlaban dla konkurencji, a to najgorsze co może spotkać polską kolej.
Myślę, że najważniejsza sprawa to zmiana na stołku prezesa PKP SA. Jeśli nie Wach to kto? Mamiński? Przecież to byłby gwóźdź do trumny!
Zgadzam się, że po wyborach Warsewicz i Terek mogą od razu się pakować. Obaj panowie są z klucza partyjnego i już pokazali, że nie nadają się do kierowania spółką kolejową. Ich kadencja każdemu będzie kojarzyć się wyłącznie z kumoterstwem i nepotyzmem, z czym obaj panowie nawet zbytnio się nie kryją.

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Romuald Marczak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Kwi 2007

PostWysłany: 28-07-2007, 08:03    Odpowiedz z cytatem

Beatrycze napisała:
Cytat:
Myślę, że najważniejsza sprawa to zmiana na stołku prezesa PKP SA. Jeśli nie Wach to kto? Mamiński? Przecież to byłby gwóźdź do trumny!

A ja myślę, że to nie ma żadnego znaczenia. Kolei nie da się całkowicie popsuć do końca, bo jest ona potrzebna. Nie popsuł jej były solidarnościowy dyrektor generalny PKP Aleksander Janiszewski, z którym "konkurowałem" w konkursie 1990 r. Nie popsuł jej Jan Janik razem ze spółką Colia... i coś tam jeszcze. Nie popsuł jej Krzysztof Celiński ani Michał Męclewski. Wach zasłynął Włoszczową i Prześlugą. Po prostu, po zmianie prezesa i zarządu, wymianie zarządów spółek grupy i kilkudziesięciu dyrektorów życie wraca do normy, czyli nic się nie dzieje. Jak zwykle trochę planów prywatyzacji, jakieś pendolino za Janika a teraz tgv, jakiś prywatny interesik przy okazji. Później przychodzi refleksja, że i tak nie ma na nic pieniędzy i zaczyna się pierdzenie w stołek. Od Dnia Kolejarza do Dnia Kolejarza. Parę orderów dla znajomych i zasłużonych kolejarzy dla maluczkich. Gdyby nie to forum, mogliby żyć w błogim spokoju zaliczając do swojego curriculum vitae kolejne zaszczyty.

Zazdroszczę Niemcom prezesa Hartmunda Mehdorfa, który od 1999 r. przygotowuje DB AG do giełdy. Całą DB, a nie tylko IC. To jest prawdziwy holding, to jest kolej, która zdominuje "narodowych" przewoźników nowych członków Unii Europejskiej. Prędzej, czy później takimi kolejami będziemy jeździć, bez względu na to kto będzie prezesem PKP SA.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator


Dołączył: 23 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 29-07-2007, 23:15   Re: Ewentualne wybory a roszady w spółkach PKP Odpowiedz z cytatem

Krycha napisał/a:
Krzysztof Supa (członek Zarządu) - prawdopodobnie też poleci, ale krzywdy nie dozna. Jak zwykle miękko wyląduje na jakiejś ciepłej posadzie w jednej ze spółek PKP. Było już SOK (PKP PLK), były PKP Przewozy Regionalne, może teraz będzie PKP SA? Więcej o Supie przeczytacie tutaj.

Ciekawa wypowiedź pana Prześlugi (IC Forum) na temat wiceprezesa Supy:

Przy taborze pracuje za to mózg wiceprezesa Supy - dokładnie ten sam mózg, który prowadził dłoń podpisującą słynną umowę oddającą w 1997 roku firmie Media Rail (dziś: Clear Channel) wszystkie powierzchnie reklamowe w mazowieckim PKP na 15 lat, na zasadach wołających o pomstę do nieba. Mam tę umowę, oglądam ten podpis, piękna rzecz - tak ustawić warunki umowy, żeby 30 procent dochodu z powierzchni dostawała kolej, a 70 pośrednik reklamowy. I kolej musi płacić za wejście na nośnik znajdujący się na jej terenie! Taki to fajny pomysł: kosztuje on PKP Intercity 500 tysięcy złotych rocznie, bo tyle trzeba płacić za wynajęcie - uwaga, trzymamy się krzeseł - powierzchni reklamowej na ścianie Dworca Centralnego. Ja zawsze chciałem temu panu pogratulować owegoż podpisu, tylko niestety nie miałem okazji.

_________________
Gdyby głupota umiała latać, LOT miałby poważnego konkurenta w postaci PKP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Romuald Marczak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Kwi 2007

PostWysłany: 30-07-2007, 06:25    Odpowiedz z cytatem

Świetny pomysł. Tę umowę podpisano chyba jeszcze przed 1998 r., kiedy to pan Supa był zastępcą dyrektora Centralnej Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowych w Warszawie za aprobatą ówczesnego zarządu PKP (jeszcze nie SA) pod dowództwem niejakiego Jana Janika (weksle, weksle, weksle...). Umowa na czas określony pewno została spisana w sposób uniemożliwiający jej wypowiedzenie, bo nie wypowiedział jej ani następca Janika Krzysztof Celiński, ani Maciej Męclewski, ani Andrzej Wach. Stroną umowy dzisiaj jest zapewne Oddział Nieruchomości (czy jak mu tam?). Ten pion podlega w zarządzie PKP SA Jarosławowi Adwentowi.

Podobne umowy podpisano ze spółkami Marka Mikuśkiewicza na dzierżawę powierzchni handlowych w przejściach podziemnych na Dworcu Centralnym oraz pomieszczeń po dawnym barze i restauracji Wars nad kasami biletowymi. Oj, działo się, działo wtedy w Warszawie, gdy dyrektorem inwestycyjnym w CDOKP był Marek Borkowski. Kręcili ludzie poważne interesy. Na terenach kolejowych powstały potężne centra handlowe Carrefour na Dworcu Wileńskim i na stacji Warszawa Gdańska przy Rondzie Babka. Pośredniczyła w tym spółka Inter Commerce Rudolfa Skowrońskiego, dziś ściganego listem gończym w związku z aferą łapówkarską w Ministerstwie Finansów (jak Stokłosa). Jedynie spółka Polma jakoś nie uporała się z Dworcem Głównym. Taka żyła złota w samym centrum Warszawy leży odłogiem a paru znanych z pierwszych stron gazet inwestorów przebiera nogami. Wszystkie nitki prowadzą do jednego kłębka...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Modliszka Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 15 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 20-08-2007, 09:42    Odpowiedz z cytatem

Jednak wcześniejsze wybory są chyba nieuniknione. Mówi się o 21 października, a to oznacza, że wielu członków zarządów i rad nadzorczych spółek PKP może zacząć się pakować. Trafnie Krycha wskazała na tych, którzy po zmianie rządu z Prawego i Sprawiedliwego na Platformersko-Obywatelski mogą pożegnać się ze swoimi stanowiskami, ale ja zastanowiłabym się nie tylko nad tym kto z PKP odejdzie, ale kto do PKP wróci. Kogut i Tchórzewski - obaj to kolejarze i obaj są w Parlamencie z ramienia PiS. Pierwszy z nich związany jest z PKP CARGO, drugi z PKP Energetyką. Obaj to także "bohaterowie" tego forum. Obawiam się, że groźba ich powrotu do PKP jest bardzo realna!

_________________
Bądź szczery, a wyzwą cię od chamów i prostaków.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Romuald Marczak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Kwi 2007

PostWysłany: 28-08-2007, 07:15    Odpowiedz z cytatem

Jest prawdopodobne, że Platforma wygra te wybory. Zarząd PKP SA mamy przygotowany pod Platformę. Wach ma ogromne szanse stać się prezesem ponadpartyjnym, bo zaliczył już rządy SLD, teraz PiS i niebawem Platformę. Zazdrościłem Niemcom Hartmunda Mehdorfa, który zarządza DB od 1999 r. a teraz wprowadza je na giełdę w całości a nie po kawałku. Wach ma szansę zostać antyMehdorfem. Ma szansę na długowieczność, ale efektem jej będzie coś odwrotnego niż w Niemczech.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krycha Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 10 Lis 2005
Skąd: Leicester (UK)

PostWysłany: 28-08-2007, 10:28    Odpowiedz z cytatem

Romuald Marczak napisał/a:
Jest prawdopodobne, że Platforma wygra te wybory. Zarząd PKP SA mamy przygotowany pod Platformę. Wach ma ogromne szanse stać się prezesem ponadpartyjnym, bo zaliczył już rządy SLD, teraz PiS i niebawem Platformę.

Nie zgadzam się! Uważam, że w przypadku wcześniejszych wyborów dni Wacha w PKP są policzone. Przypomnę co napisałam w wątku "Wieści z WARS-u":

... w związku z wcześniejszymi wyborami Wach zaczyna robić w porty. Po pierwsze, za dużo ludzi (w tym ja) zna różne machlojki. Po drugie, Wach utrzymuje się na stołku tylko dzięki Kogutowi (senator PiS) i Tchórzewskiemu (poseł i wiceminister gospodarki z PiS).

Uważam, że Wach zrobił więcej złego niż dobrego. Cóż takiego on stworzył z wyjątkiem peronu we Włoszczowie i Szlaku Papieskiego - aby podlizać się władzom? Przez ostatnie lata konserwował tylko sitwiarskie układy i beton w PKP! Jedynym plusem rządów Wacha jest to, że wstawił Prześlugę na stołek prezesa PKP Intercity, który postawił tę spółkę na nogi. Prześluga był pierwszym prezesem w PKP spoza PeKaPiarskich układów, który dodatkowo nie układał się ze związkowcami, co jest ewenementem trudnym do powtórzenia. Niestety, Prześluga potem dał wciągnąć się w układ.

Prześluga "poległ", bo zaczął "mącić" wokół WARS-u. Może i chciał dobrze, ale sitwiarskie układy w PKP, którym zależy, aby WARS istniał w obecnej patologicznej postaci, były silniejsze od Prześlugi. Wach i jego sitwa "sprzedała" Prześlugę za WARS, bowiem realizacja planów Prześlugi zagrażała bytności Jaje i kilku innych cwaniaków. Zaryzykuję nawet twierdzenie, że Wach "sprzedał" Prześlugę za Jaje! Ale więcej napisałam tutaj.
Prześluga po prostu był zbyt samodzielny i postępowy, czego nie mógł zdzierżyć tzw. beton PKP. Musieli się go pozbyć na co Wach wyraził zgodę.

W uzupełnieniu dodam tylko, że pod Prześlugą dołki kopali niektórzy członkowie Zarządu PKP S.A. (i ich "żołnierze"), których nazwiska pominę, oraz Jaje i WARS-owska mafia. W/w zaczęli grzebać w przeszłości Prześlugi i chyba w końcu musieli do czegoś się dokopać skoro Wach postawił Prześludze ultimatum: albo odejdziesz sam w glorii i chwale, albo wylecisz w skandalu. Jak było dalej, wszyscy wiemy... Wymuszona dymisja!

Wach jest jak chorągiewka i skuma się z każdym, aby tylko zachować stanowisko. Sprzedał nawet Prześlugę! Na stołek prezesa PKP IC było dwóch kandydatów: Warsewicz z klucza politycznego oraz Dąbrowski (Rzecznik Praw Klienta w PKP S.A., twórca Pociągu/Szlaku Papieskiego) z klucza sitwiarsko-kolesiowskiego. Przeważyła polityka, co w tym przypadku dobrze się stało, ponieważ nie wyobrażam sobie betona Dąbrowskiego na prezesowskim stanowisku. Aktualnie Dąbrowski piastuje w Centrali PKP PR zaszczytne stanowisko Dyrektora Pociągu Papieskiego!

A wracając do następcy Wacha... No cóż, mówi się, że tuż po wyborach na okres trzech miesięcy ma go zastąpić Adwent (członek Zarządu PKP S.A.) jako tzw. p.o. Wróble ćwierkają, że Adwent już podlizuje się Chlebowskiemu (minister finansów w gabinecie cieni PO). Adwent podobnie jak Wach - dla stołka skuma się z każdym. Jeśli plotki się potwierdzą i Adwent faktycznie zostanie p.o. prezesa PKP S.A. to na tym Forum na pewno będzie o czym pisać...

Swoją drogą uważam, że do odstrzału kwalifikuje się cały Zarząd PKP S.A. z Wachem i z Wasiakową na czele! Ja zupełnie nie rozumiem co ta baba robi jeszcze w PKP!

Na koniec chcę ukrócić plotki na temat Mamińskiego i Wacha, że panowie podobno bardzo się nie lubią. Słyszałam już nawet, że Mamiński miałby zastąpić Wacha. Są to bzdury! Obaj panowie chcą, aby wszyscy myśleli, że oni się nie znoszą, a w rzeczywistości są dobrymi kumplami. Mamiński jest szykowany na prezesa nowej spółki PKP, która miałaby powstać na bazie Natury Tour, CS Szkolenie i Doradztwo i czegoś jeszcze - szczegółów na razie nie znam...

_________________
Follow me!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Elektra Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 14 Lip 2007
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 28-08-2007, 15:28    Odpowiedz z cytatem

Krycha napisał/a:
No cóż, mówi się, że tuż po wyborach na okres trzech miesięcy ma go zastąpić Adwent (członek Zarządu PKP S.A.) jako tzw. p.o. Wróble ćwierkają, że Adwent już podlizuje się Chlebowskiemu (minister finansów w gabinecie cieni PO). Adwent podobnie jak Wach - dla stołka skuma się z każdym.

Adwent jako prezes PKP SA to jakaś paranoja! Młot
Prezesie Wach - miał Pan spokojną i wygodną posadę w zarządzie PKP Energetyki jako prezes spółki. Chciał Pan więcej władzy na kolei i chyba nie wyszło to Panu na dobre. Pański wizerunek bardzo ostatnio ucierpiał!

_________________
Elektra
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator


Dołączył: 23 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 28-08-2007, 20:43    Odpowiedz z cytatem

Na IC Forum pojawiły się przecieki odnośnie ewentualnych roszad w PKP CARGO. Podaję za Iwanem:

Szczepkowski - jest prezesem, a prezes zawsze leci
Murawski - zięć Giertycha (więcej powodów do odlotu chyba nie trzeba)
Libiszewski - padają różne rokowania
Bawora i Kozendra - ich byt zależy od tego, kto będzie nowym prezesem

_________________
Gdyby głupota umiała latać, LOT miałby poważnego konkurenta w postaci PKP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Krycha Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 10 Lis 2005
Skąd: Leicester (UK)

PostWysłany: 22-10-2007, 12:36    Odpowiedz z cytatem

No i stało się...
Proszę Państwa, 21 października 2007 roku, o godzinie 22:55 nastąpił w Polsce koniec KACZYZMU!

Wczoraj kaczystowska IV RP rozleciała się jak domek z kart. Co to oznacza? Że pora zbierać swoje zabawki i żegnać się z wygodnymi posadkami w zarządach i radach nadzorczych spółek PKP. Dotyczy to przede wszystkim członków zarządów z namaszczenia PiS-u. A jest ich wielu. Podsumujmy:

PKP S.A.

Arkadiusz Olewnik - członek zarządu
Jarosław Adwent - członek zarządu
Jerzy Marciniak - członek zarządu
Wojciech Balczun - przewodniczący rady nadzorczej

Skład rady nadzorczej zostanie wymieniony niemal w całości, z wyjątkiem przedstawicieli załogi. Nowa rada nadzorcza wymieni członków zarządu. Do odstrzału kwalifikuje się cały zarząd PKP S.A., prezesa Wacha nie wyłączając. Więcej na ten temat w pierwszym poście tego wątku.

Przed czystkami kadrowymi PiS-u tyłek Wachowi uratowali kolesie z PiS: senator Kogut i poseł/wiceminister Tchórzewski oraz peron we Włoszczowie. Kto lub co uratuje Wacha przed czystkami PO?
Bilans prezesa Wacha: http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=21381#21381

PKP PLK

Z namaszczenia PiS w zarządzie PKP PLK znajdują się:
Krzysztof Celiński - prezes zarządu
Andrzej Trębicki oraz Agnieszka Safuta-Pawlak - członkowie zarządu.

PKP Intercity

Tu chyba nie ma wątpliwości kto poleci z wielkim hukiem.
Oczywiście prezes zarządu - Czesław Warsewicz.

Pod znakiem zapytania jest byt całego zarządu PKP IC - to zależy jak zakończy się afera, której szczegóły opisane są tutaj: http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=3411
O ile kaczyści z pewnością zatuszowaliby przekręt, o tyle nowa władza może dobrać się wszystkim do d...

WARS

Tu wiadomo, do odstrzału prezes Zbigniew Terek i jego zastępcy:
http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=22966#22966

PKP Cargo

Poleci na pewno prezes Władysław Szczepkowski oraz wiceprezes Kazimierz Murawski, który jest zięciem Giertycha. Byt pozostałych członków zarządu zależny będzie od nowego prezesa PKP Cargo - padają różne rokowania.

PKP Energetyka

Tutaj na dwoje baba wróżyła. Pozycja prezesa Tadeusza Skobla zależna jest od pozycji Wacha. Skobel to "pupil" i koleś Wacha. Jeśli poleci Wach, prawdopodobnie poleci również Skobel.
Do odstrzału kwalifikuje się także członkini zarządu - Jolanta Piłat, którą pamiętamy z afery łapówkarskiej w PKP LHS: http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=2074

PKP Przewozy Regionalne

Do odstrzału namaszczony przez PiS członek zarządu - Artur Radwan. Raczej na pewno poleci prezes Jan Tereszczuk. Zresztą do odstrzału kwalifikuje się cały zarząd PKP PR!

PKP SKM

Prezes Andrzej Osipów może się już pakować. Trochę dowiecie się z tematu "Turecki kurier w PR Gdynia: http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=2275

Natura Tour

Nie wiem co prezes Krzysztof Mamiński ma na decydentów różnych opcji politycznych, że nikt go nie rusza. Może PO się odważy? Więcej o Mamińskim:
http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=22025#22025

PKP Informatyka

Wprawdzie prezes Włodzimierz Śmigiera wygrał konkurs na to stanowisko, ale jak się ma rodzinę w Radzie Ministrów IV RP to nie mogło być inaczej. Czy poleci? Zobaczymy...

Wątek o ustawianych konkursach na członków zarządów spółek PKP:
http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=2037

Telekomunikacja Kolejowa

Prawdopodobnie poleci prezes Maciej Srebro oraz jego zastępca Władysław Wilkans.

To tak pokrótce, na gorąco... Na powyborcze roszady w spółkach PKP przyjdzie jeszcze czas i wtedy zobaczymy w jakim stopniu sprawdzą się moje "prognozy".

Nie ma wątpliwości, że wiele osób pożegna się z posadami w PKP. Te osoby wiedzą, że polecą. To tylko kwestia czasu. Mam więc taki apel do tych osób...

Pokażcie, że macie jaja oraz resztki honoru i sami ustąpcie ze stanowisk, czyli podajcie się do dymisji. Po co czekać na coś co i tak jest nieuniknione? Czy nie lepiej odejść z honorem? W końcu prawdziwego mężczyznę poznaje się nie po tym jak zaczyna, ale po tym jak kończy... Ale do tego trzeba mieć jaja! I ambicję.

Możecie też nadal tkwić na stołkach i czekać, aż za kilka tygodni zostaniecie pogonieni przez nowe władze. To jeszcze jedna, może dwie dodatkowe pensje prezesowskie, czyli kilkanaście tysięcy zł miesięcznie. Będzie też trochę czasu na zatarcie śladów swoich przekrętów i efektów nieudolnego zarządzania spółką, co często skrupulatnie zostało opisane na naszym Forum.

Wybór należy do was panowie (panie) prezesi i wiceprezesi... My już wybraliśmy wczoraj!

_________________
Follow me!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gurdol1 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Mar 2006
Skąd: Brzeg

PostWysłany: 22-10-2007, 15:51    Odpowiedz z cytatem

Watpię w skutki Twojego jakże słusznego apelu, Krycha.

Tylko jeden taki był, co powziął honorową decyzję, ale nie ze strachu, tylko z WYBORU. Wolnego wyboru - do tego nie afiszował się z tym; wprost przeciwnie - rzesze dowiedziały się o tej decyzji na sam koniec.

"Jaja" do tego nie wystarczą - trzeba być jeszcze WOLNYM człowiekiem.

Pozdrawiam
Robert Wyszyński
PS. A ja się już zastanawiam, kto "wskoczy" na miejsce Warsewicza. Tenże jest jaki jest (lub: był jaki był), trochę napsuł, trochę zrobił, ale linię koncepcyjną rozwoju Intercity (giełda, inwestycje, rozgłos medialny) jako tako kontynuował i trzeba nadal to robić, a następcy na razie jakoś nie widać...
Nie widzę na razie kogoś, kto mógłby być godnym następcą Prześlugi - takich nie sieją masowo...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Idaho Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 22 Paź 2007

PostWysłany: 22-10-2007, 20:04   PKP SKM Odpowiedz z cytatem

Pan Andrzej Osipów jesze dwa lata temu był człowiekiem PO, potem zaczął "ewoluować" w kierunku PiS. Teraz zapewne, żeby utrzymać się na posadzie prezesa SKM, będzie próbował odnowić więzi z PO - oby mu się nie udało.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

directorpkp Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Kwi 2007

PostWysłany: 22-10-2007, 20:39    Odpowiedz z cytatem

Jacek P. jest kanalią. Tutaj na Forum Mam nadzieję, że takich cwaniaków umiejacych robić tylko "makijaż" więcej w PKP nie będzie.
A ty Gurdol1 przylazłeś tu z pedalskiego Forum IC, czy może jakieś normalnego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 4 Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl